۰ نفر
۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲

مراسم رونمایی از کتاب «پوتین‌قرمزها» با حضور و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، محسن مومنی شریف و مرتضی سرهنگی در حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در مراسم آیین رونمایی کتاب «پوتین‌قرمزها»، حجت‌الاسلام والمسلمین، سید مهدی خاموشی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی، محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، نویسنده و مدیر دفتر ادبیات مقاومت حوزه هنری، مرتضی بشیری، راوی و فاطمه بهبودی، نویسنده اثر و جمعی از مسئولان و نویسندگان دفاع مقدس حضور خواهند داشت.

کتاب «پوتین قرمزها» عنوان یکی از جدیدترین آثار حوزه ادبیات دفاع مقدس است که خاطرات مرتضی بشیری، بازجو و مدیرمسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم‌الانبیا را به قلم فاطمه بهبودی روایت می‌کند.

از جذابیت‌های خاطرات بشیری، روایت جلسات بازجویی از نیروهای عراقی است که گاه در خلال این خاطرات، مطالب خواندنی از اتفاقات تاریخی نقل می‌شود که فجایع رخ داده در جنگ تحمیلی را بیشتر نمایان می‌کند. از جمله این موارد، بخشی است که به بازجویی از محمدرضا جعفر عباس الجشعمی، سرهنگ‌دوم نیروی مخصوص، فرمانده تیپ کماندویی سپاه هفتم و حضور او در ام‌الرصاص اختصاص دارد.

نویسنده در مقدمه این اثر به چگونگی نگارش اثر و موانع و مشکلات موجود در این زمینه اشاره کرده و می‌نویسد: «درباره بخش استنادی کتاب باید گفت اسناد مرتبط با بازجویی‌ها از وزارت امور خارجه به مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران منتقل شده و این مرکز، بنا به قانونی دست‌ و پاگیر، تا چهل سال بعد امکان بازدید، مطالعه یا هرگونه دسترسی به اسناد را از مراجعان سلب کرده است و به هنگام مکاتبه بنده این جابه‌جایی به‌تازگی انجام شده بود. همچنین از آنجا که قرارگاه خاتم‌الانبیا بخش اطلاعاتی سپاه محسوب می‌شده، عکس‌برداری یادگاری نیز به‌ندرت صورت گرفته است.»

«پوتین قرمزها» در 36 فصل به انضمام عکس‌ها و اسناد تدوین شده است. بهبودی در این خاطرات ابتدا مخاطب را با اهمیت خاطرات راوی آشنا می‌کند. او در فصل‌های نخست، بخشی از بازجویی‌های انجام شده را ثبت می‌کند و پس از آن، به زندگی فردی راوی و چگونگی ورود او به جبهه و نقش‌ او در جنگ تحمیلی می‌پردازد.

آیین رونمایی کتاب «پوتین قرمزها» ساعت 10 روز دوشنبه 13 شهریور در محل تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار می‌شود.

 

57243

کد خبر 702246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =