رامبرانت فرایش، نوازنده پیانو که قرار است در اجرایی مشترک در تالار وزارت کشور با کیهان کلهر روی صحنه برود، می‌گوید موسیقی‌شان ترکیبی است از سنت جاز، موسیقی کلاسیک، موسیقی عربی و همینطور کیبوردی که ناپلئون به ناصرالدین شاه هدیه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کیهان کلهر که قرار است از 14 تا 16 شهریور در تالار وزارت کشور روی صحنه برود، روز گذشته از تور اروپای خود با گروه سه نفره رامبرانت که در کشورهای مختلف برگزار شده بود، بازگشت.

رامبرانت فرایش نوازنده پیانو و سرپرست رامبرانت تریو درباره مجموعه کنسرت‌هایشان گفت: «ما سال‌هاست که با هم کار می‌کنیم و از این همکاری بسیار لذت می‌بریم. قول می‌دهم شما به تماشای اجرایی متفاوت خواهید نشست. البته به راحتی نمی‌توان موسیقی ما را طبقه‌بندی کرد، این موسیقی جاز نیست و البته موسیقی کلاسیک هم نیست. این یک موسیقی ارگانیک است که ما آن را با سازهایمان می‌سازیم و نقطه تلاقی‌اش، بداهه‌نوازی است.»

این پیانیست که اعتقاد دارد موسیقی‌های مختلف باید در هم شناور شوند تا به نتیجه مطلوب برسند، درباره ترکیب کار رامبرانت تریو و کمانچه‌نوازی کیهان کلهر هم گفت: «موسیقی ما ترکیبی است از سنت جاز، موسیقی کلاسیک و موسیقی عربی که عشق به آن از زمانی که من در مصر زندگی کردم به دلم افتاد. این یک زبان موسیقی عمیق عاطفی است که غالبا با رویکرد انحصاری آن به پیانو، و همینطور کیبوردی که ناپلئون به ناصرالدین شاه هدیه کرده بوده آذین شده است. در اینجا این دو جهان دوباره با یکدیگر ملاقات می‌کنند.»

کلهر و رامبرانت تریو در آلمان، بلژیک و هلند روی صحنه رفتند و در روز 29 سپتامبر (هفتم مهر) در باربیکن سنتر لندن هم که از معتبرترین سالن‌های کنسرت جهان است، به اجرای قطعاتی می‌پردازند.

به جز رامبرانت فرایش (پیانو)، تونی اورواتر (کنترباس) و وینسنت پلژر (سازهای کوبه‌ای) دیگر اعضای این گروه هستند. شرکت نغمه حصار به زودی اولین آلبوم از همکاری مشترک کیهان کلهر و این گروه جاز هلندی را روانه بازار خواهد کرد.

همچنین به دلیل استقبال تماشاگران، کنسرت کیهان کلهر و این گروه در تهران که توسط رویال هنر پارس به تهیه‌کنندگی مجید عبدی برگزار می‌شود، بار دیگر تمدید شده است.

 

57242 

کد خبر 702713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =