۰ نفر
۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
توجه ویژه دولت دوازدهم به ورزش همگانی

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: دولت دوازدهم نگاه و توجه ویژه ای به ورزش همگانی، بانوان و دانش آموزی دارد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، غلامرضا شعبانی بهار  معاون وزارت ورزش و جوانان که به ارومیه سفر کرده است در حاشیه افتتاح اولین مجموعه بولینگ استان گفت: اقدامات بسیار خوبی توسط دولت یازدهم در توسعه ورزش همگانی صورت گرفته است که از آن جمله به افزایش ۲ برابری تعداد شرکت کننده ها از ۱۰ درصد در ابتدای دولت به ۲۱ درصد در انتهای دولت میتوان اشاره کرد.

وی افزود: در این راستا و افزایش مشارکت مردم، رئیس جمهور بابت این رشد از وزارت ورزش و جوانان قدردانی کرد.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: با ایجاد یک ساختار مدون در وزارت برای ورزش همگانی و افزایش ۱۰ درصدی بودجه فدراسیون ها برای توسعه ورزش همگانی و تغییر رویکرد ۱۱ فدراسیون از ورزش قهرمانی به همگانی را میتوان در بهبود افزایش مشارکت مردم اشاره کرد.

شعبانی بهار گفت: برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی ورزشی، برنامه های صبحگاهی و عصرگاهی، برگزاری پیاده روی های خانوادگی، مسابقات ورزش کارکنان در سراسر استان های کشور از جمله برنامه های مختلف برای توسعه ورزش همگانی در دولت یازدهم بوده است.

وی افزود: تمامی این برنامه ها در دولت دوازدهم نیز ادامه خواهد داشت تا توسعه ورزش همگانی ادامه یابد.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: برنامه های مختلفی برای معلولین و همچنین برای توسعه ورزش روستایی با ایجاد خانه های ورزش روستایی اجرا می شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته نزدیک به ۱۸۰ خانه ورزش روستایی ایجاد و تجهیز شدند و امسال نیز با بودجه مصوب و با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، نزدیک به ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ خانه ورزش روستایی تجهیز خواهند شد.

شعبانی بهار گفت: برگزاری مسابقات ورزش بومی محلی از جمله مسابقات شاهین شهر اصفهان با حضور ۳۲ تیم از ۳۱ استان و حضور ۹۷۰ ورزشکار با مشارکت ریاست جمهوری از جمله برنامه های ماست.

وی افزود: برنامه های ما اینست که برنامه های ما بصورت عمومی در تمامی استان ها باشد تا رشد و توسعه بیشتری در ورزش همگانی داشته باشیم.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: در برنامه های دولت دوازدهم، همگانی کردن ورزش برای عموم مردم، حمایت از ورزش شهروندی در شهرهای مختلف با همکاری نهادهای مختلف چون شهرداری ها، توجه ویژه به ورزش محلات و حاشیه نشین ها، ایجاد نهضت ملی توسعه ورزش دانش آموزی برای افزایش تحرک در بین دانش آموزان و همچنین ورزش بانوان از اولویت های این دولت و وزارت ورزش و جوانان است.

شعبانی بهار به رشد آذربایجان غربی در ورزش همگانی اشاره و گفت: در ارزیابی سال ۹۵ در بین استان های تیپ ۲ کشور، آذربایجان غربی رتبه اول را با ۹۵۰ امتیاز کسب کرد که امیدواریم این اولی تداوم داشته باشد.

 

46

 

 

کد خبر 702717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =