800 نوع نیت در موقوفات منفعتی با محوریت نیت درمان

مدیرکل اوقاف لرستان از 800 نوع نیت در موقوفات منفعتی با محوریت نیت درمان و از از تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف توسط مبلغان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، حجت الاسلام مرتضی خاکباز با اشاره به وجود دو نوع موقوفه انتفاعی و منفعتی بیان داشت: وجود موقوفات در ارتقای وضعیت جامعه در عرصه های مختلف نقش آفرین است.


وی بیان کرد: در سایه حمایت خیران و واقفان می توان کارهای پسندیده ای در جهت تقویت فرهنگ و اخلاق جامعه و با رفع نیازهای لازم برای انجام فعالیت های فرهنگی کارهای مؤثری انجام داد.


مدیرکل اوقاف لرستان با اشاره به اینکه فعالیتهای قرآنی، حوزه های علمیه و فعالیتهای فرهنگی نیازمند حمایت واقفان است، عنوان داشت: امید است با کمک مبلغان بتوان مشکلات این عرصه ها را برطرف ساخت.


وی با اشاره به اینکه در شهر خرم آباد در مجموع 750 موقوفه انتفاعی و منفعتی وجود دارد، ادامه داد: منظور از موقوفه انتفاعی موقوفاتی همچون مساجد و حسینه ها هستند.


حجت الاسلام خاکباز با تأکید بر ضرورت نیاز به افزایش موقوفات منفعتی و هدایت نیت واقفان به سمت این موقوفه ها اظهار داشت: این موقوفه ها درآمدزا بوده و با استفاده از درآمد موقوفات می توان در جهت برطرف شدن مشکلات اجتماعی و فرهنگی اقدام کرد.


وی با بیان اینکه 800 نوع نیت در موقوفات منفعتی با محوریت نیت درمان، کمک به بیماران بی ‌بضاعت، کمک به دانشجوی بی بضاعت و نیت روضه امام حسین(ع) وجود دارد، عنوان کرد: مبلغان به هدایت نیت واقفان به سمت دیگر نیازهای جامعه باید توجه داشته باشند.


مدیرکل اوقاف لرستان در ادامه بیان داشت: در استان 400 موقوفه منفعتی وجود دارد و درآمد این موقافات در جهت برطرف سازی مشکلات جامعه نقش آفرین است.


وی «ترویج فرهنگ وقف، قرآن و اهل بیت» را شعار اوقاف و امور خیریه استان لرستان عنوان کرد و اظهار داشت: مبلغان به صورت دائم در امامزادگان مشغول فعالیت بوده و ترویج فرهنگ وقف در اولویت برنامه های تبلیغی آنان قرار دارد.

حجت الاسلام خاکباز بیان داشت: در راستای ترویج فرهنگ وقف به ویژه وقف منفعتی در همه امامزادگان یک غرفه با حضور مبلغان اعزامی برپا است.

 

46

 

کد خبر 703330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =