کنگره بین المللی «پرستاری و حرفه ای شدن در ایران و جهان» در ارومیه آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی،کنگره بین المللی "پرستاری و حرفه ای شدن در ایران و جهان" توسط دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و با همکاری سازمان نظام پرستاری، انجمن علمی پرستاری، فرهنگستان علوم پزشکی ایران، موزه علوم پزشکی ایران، دانشکده های پرستاری و مامایی منتخب کشور و سازمان های همکار خارج از کشور (EMRO_ ICN_ WHO ) از تاریخ ۱۵ الی ۱۷ شهریور ماه در ارومیه در حال برگزاری است.

حسین حبیب زاده دبیر علمی کنگره و رئیس دانشکده پرستاری و مامائی ارومیه گفت: در بخش اساتید ۳۶ سخنران و ۲۰۲ پوستر و در بخش دانشجویی ۱۱ سخنران و ۴۰ پوستر مورد قبول واقع شده است.

وی افزود: این کنگره با حضور ۳۰۰ مهمان داخلی و بین المللی است که دو نفر از آنان از کشورهای کانادا و عمان برای شرکت در کنگره به ارومیه سفر کرده اند.

رئیس دانشگاه پرستاری و مامائی ارومیه خاطر نشان کرد: توسعه پرستاری در گذشته، حال و آینده، آموزش، پژوهش، مدیریت بالینی، نقش پرستاری حرفه ای در ارائه خدمات در سطح جامعه، اجتماعی شدن و جهانی شدن حرفه پرستاری، چشم انداز توسعه پرستاری و آینده پژوهشی، چالش های حرفه ای شدن پرستاری، هویت و حرفه پرستاری، صلاحیت و شایستگی حرفه ای، توسعه اخلاقی در حرفه پرستاری محورهای این کنگره هستند.

 

46

کد خبر 704728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =