ایلنا نوشت: وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات با بیان این که حمایت از دولت در دستور کار اصلاح‌طلبان است، عنوان کرد: البته این حمایت نباید به آن معنی تلقی شود که هر اقدامی از طرف دولت و یا بخش‌هایی از آن انجام شود اصلاح‌طلبان چشم‌بسته حمایت می‌کنند.

مرتضی حاجی درباره پیشنهاد برخی از اصلاح‌طلبان مبنی بر اینکه جریان اصلاحات کار خود را به صورت جبهه‌ای دنبال کند، گفت: در حال حاضر یک جبهه وجود دارد و در مقطع انتخابات توسعه پیدا می‌کند. این که بخواهیم بگوییم همه نظرات اصلاح‌طلبان از یک بلندگو و یک زبان جاری شود، علی‌القاعده ممکن نیست.

وی ادامه داد: باید یک سازمان منسجم حزبی با سازوکار مناسب که در آن اصلاح‌طلبان نظرات خود را تجمیع کنند تشکیل شود تا افراد بتوانند به توافق دست یابند.

این عضو کمیته تعامل شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی عملا به نظر نمی‌آید که این نظریه تحقق پیدا کند. باید این را بپذیریم در جبهه اصلاح‌طلبان مواردی وجود دارد که آن، نظرات صددرصد یکسان نیست. اما مصلحت جمع ایجاب می‌کند که در مقاطعی حداکثر هماهنگی فراهم شود و با یک سازوکار دموکراتیک که با اکثریت آراء هم همراه باشد تشکل‌هایی که زیر این نام تجمع می‌کنند، به یکدیگر احترام بگذارند و فعالیت کنند.

وزیر آموزش و پروش دولت اصلاحات با اشاره به اینکه در زمان انتخابات رفتارهایی این چنینی بیشتر نمود پیدا می‌کند، عنوان کرد: اگر می‌خواهیم یک سازوکار منسجم داشته باشیم، باید با رفع نواقص احتمالی و بررسی و شناسایی نقاط ضعف و قدرت، بتوانیم بیش از پیش این تشکیلات را گسترش دهیم.

حاجی تاکید کرد: برای هر تغییری رویکرد بزرگان اصلاحات و احزاب اصلاح‌طلب باید با یکدیگر به جمع‌بندی برسد.

وی درپاسخ به این سوال که جریان اصلاحات سقف حمایتی خود را از دولت تا کجا گسترده کرده است، گفت: حمایت از دولت در دستور کار اصلاحات است البته این نباید به آن معنی تلقی شود که هر اقدامی از طرف دولت و یا بخش‌هایی از آن انجام شود، اصلاح‌طلبان چشم‌بسته حمایت می‌کنند. نقد دولت، حمایت از دولت است و جلوی اشکالات بزرگتر را می‌گیرد و آن را در مسیر سریع‌تری قرار می‌دهد. اصل اساسی اصلاح‌طلبان، حمایت از دولت است اما در مواقعی که لازم باشد آن را نقد می ‌کنیم.

وی درباره فعالیت‌های کمیته تعامل اظهار داشت: کمیته تعامل شورای عالی سیاست‌گذاری بعد از انتخابات یک دیدار با رییس‌جمهور داشته است که در آنجا مقرر شد هر ۲ الی ۳ ماه یک بار این دیدار تکرار شود البته به شخصه معتقدم که تنها دیدار، مفید نیست. بلکه کارگروه‌ها باید به یک جمع‌بندی برسند و گزارشات خود را در آنجا به رییس‌جمهور ارائه کنند تا مسیر هرچه بهتر به پیش برود.

27212

کد خبر 705247

برچسب‌ها