بازرس قلابی نهاد ریاست‌جمهوری در کرج دستگیر شد

تسنیم نوشت: جانشین انتظامی استان البرز از دستگیری فردی که با جعل عناوین دولتی از جمله بازرس ویژه نهاد ریاست‌جمهوری و نهادهای دولتی اقدام به ۹ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود در کرج خبر داد.

سرهنگ محمدکریم بیات اظهار داشت: در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده شکایت به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر جعل عناوین منتسب به نهاد ریاست‌جمهوری و مراکز دولتی، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.
جانشین فرمانده انتظامی استان البرز ادامه داد: در بررسی اطلاعاتی سوابق متهم مشخص شد که نامبرده از مدت‌ها پیش به اتهام جعل عنوان و کلاهبرداری تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران بزرگ و حراست یکی از ارگان‌های دولتی است.
این مقام انتظامی افزود: با اقدامات گسترده و فنی ماموران، تعدادی از پاتوق‌ها و محل اختفای احتمالی متهم شناسایی و به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت تا این که محل اختفا در اطراف شهر کرج شناسایی شد.
بیات با اشاره به دستگیری متهم در یک عملیات غافلگیرانه خاطرنشان کرد: متهم که پس از دستگیری منکر هر گونه جرمی‌بود و همچنان خود را منتسب به نهادهای دولتی معرفی و ماموران را تهدید به شکایت می‌کرد در نهایت در مواجهه حضوری با تعدادی از شکات لب به اعتراف گشود و به ده‌ها فقره اخاذی و کلاهبرداری به مبلغ 9 میلیارد و 410 میلیون ریال با عناوین مختلف از شهروندان اقرار کرد.
جانشین فرمانده انتظامی استان البرز درباره شیوه و شگرد متهم عنوان کرد: این فرد در ابتدا با ترفند ظاهرنمایی و جلب اعتماد عمومی در پوشش بازرس ویژه نهاد ریاست‌جمهوری و نهادهای دولتی و حضور در مکان‌ها و جلسات متعدد با ادعای پرداخت وام زود بازده، تغییر کاربری زمین و ملک در شهرداری و هدایت شکات تا جلوی ساختمان‌های اداری و دریافت گواهی همکاری و مساعدت از ارگان‌ها، اقدام به دریافت مبالغی وجه نقد از شکات کرده و بدون این که اقدامی در این زمینه انجام دهد با پول‌های دریافتی متواری می‌شد.
وی افزود: متهم جهت سیر مراحل قضایی به دستگاه قضا فرستاده شد.

 

46

کد خبر 705841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =