شهرداری شرق تهران اعلام کرد برای استفاده زوج‌های نیازمند خدماتی را برای آغاز زندگی آنها به رایگان در اختیارشان می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از مشکلات اصلی افرادی که توان مالی اندک و قصد برای آغاز زندگی دارند، هزینه مراسم ازدواج، جشن و نظایر آن است. شهرداری شرق تهران اعلام کرده مجموعه شهربانوی دماوند در منطقه 7 میزبان مراسم عقد و ازدواج افراد کم برخوردار به صورت رایگان است.
در این رابطه شهردار منطقه 7 خبر داد: با توجه به اعیاد مذهبی مختلف، با هدف حمایت از افراد کم برخوردار، مراسم عقد و ازدواج در مجموعه فرهنگی شهربانوی دماوند برگزار شد.
سعید طلوعی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه امروزی و ضرورت کمک رسانی به شهروندان به ویژه قشر جوان برای گذران زندگی، گفت: از همین رو با بهره گیری از اعیاد مختلف مذهبی، با همکاری مسئولین شهربانوی دماوند، مراسم های عقد و ازدواج با الگوبرداری از سبک زندگی اسلامی برای زوج های جوان برگزار می شود.
او گفت: با توجه به نیازسنجی محلات، این مراسم شاد و پرفیض و ساده در حسینیه های سطح منطقه اجرا شده و ضمن مولودی خوانی، خدمات دیگری از جمله عکاسی، لباس عروس، آرایشگاه، دسته گل، جهیزیه و سیسمونی نیز به صورت رایگان به زوج های جوان ارائه می شود. شهردار منطقه 7 تاکید کرد: امروز جامعه ما درگیر آسیب های اجتماعی مانند طلاق، بیکاری، اعتیاد و بالارفتن سن ازدواج است که موثر ترین راه برای برون رفت از این آسیب ها برگزاری ازدواج آسان است.
او با اشاره به این مطلب که با اجرای برنامه های این چنینی می توان جوانان را به سمت و سوی زندگی ساده ایرانی اسلامی سوق داده و تجمل گرایی را در جامعه ریشه کن کرد، گفت: امیدواریم با نهادینه کردن فرهنگ ازدواج آسان به تعالی خانواده و ترویج ازدواج در بین جوانان کمک کنیم.
46231

کد خبر 705953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =