جلسه ربیعی و نجفی برای بررسی آسیب‌های اجتماعی پایتخت

ایسنا نوشت: جلسه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شهردار تهران برای بررسی آسیب‌های اجتماعی پایتخت صبح امروز برگزار شد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ساماندهی و درمان معتادان و همچنین ساماندهی کودکان کار و خیابانی با همکاری شهرداری تهران در دوره جدید خبر داد.

صبح امروز(سه‌شنبه) علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد علی نجفی، جلسه‌ای را برگزار کردند.

موضوع این جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی در تهران بود که در شهرداری تهران برگزار شد. علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از جلسه با محمدعلی نجفی شهردار تهران در جمع خبرنگاران گفت: این جلسه با حضور معاونان بنده و معاونان شهردار و با محوریت رفع مشکلات شهر تهران در حوزه آسیب‌های اجتماعی برگزار شد.

وی گفت: قرار شد 6 کمیته تشکیل و بحث تکدی‌گری و متجاهرینی که به صورت کارتن‌خواب در اماکن هستند مورد توجه قرار گیرند.

ربیعی گفت: قرار شد پناهگاه‌هایی مشترکی برای این افراد در نظر گرفته شود و جمع‌آوری این افراد توسط سازمان بهزیستی انجام می‌پذیرد.

وزیر تعاون گفت: البته این کار در گذشته انجام شده است اما اقدامات به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

وی افزود: در این زمینه از ظرفیت نیروی انتظامی، دستگاه قضا و شهرداری و سایر ارگان‌ها برای جمع‌آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی استفاده خواهد شد.

ربیعی به بحث اشتغال در شهر تهران اشاره کرد و گفت: بحث ساماندهی برخی از کارها در شهر تهران از مواردی است که در دستور جلسه امروز قرار گرفت و به سمت ایجاد اشتغال در شهر تهران برویم.

وزیر تعاون با اشاره به ظرفیت شهرداری گفت: ما از شنبه‌بازارها و جمعه‌بازارها برای فروش تولیدات خانگی و در کارگاه‌های کوچک استفاده خواهیم کرد ضمن اینکه ایجاد پارک‌هایی برای آشنایی کودکان با اشتغال با همکاری سازمان فنی و شهرداری در دستور کار است.

وی به حاشیه‌نشینی در شهر تهران اشاره کرد و گفت: با توجه به سرای محلات شهرداری می‌توان از این ظرفیت استفاده بهینه کرد.

ربیعی در خصوص خدمات عمومی در شهر تهران گفت: این خدمات فاقد استانداردهای لازم است و سازمان فنی و حرفه‌ای برای ساماندهی این موضوع ورود جدی کرده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به برگزاری جلسات منظم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شهرداری تهران گفت: بنا داریم جلسات ماهیانه‌ای را با آقای نجفی در خصوص مسائل اجتماعی و شهر تهران برگزار کنیم.

وزیر تعاون ادامه داد: در حال حاضر بالغ بر 80 درصد نیروهای شهرداری زیر چتر بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند ضمن اینکه در جلسه امروز در خصوص بدهی‌های شهرداری به تأمین اجتماعی نیز بحث و تبادل نظر شد و قرار شد در آینده تصمیم مناسبی در این زمینه اتخاذ شود.

 

42238

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 706448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =