تسنیم نوشت: معاون وزارت بهداشت با اشاره به آمار بالای چاقی و فشارخون میان ایرانیان، گفت: ۲۱ درصد دانش‌آموزان چاقی شکمی دارند.

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در ستاد عالی فعالیت‌های ورزش دانش‌آموزی در سال تحصیلی 96-97، اظهار کرد: از هر دو نفر ایرانی بالای 18 سال یک نفر چاق و از هر 10 نفر یک نفر فشار خون دارد.

وی افزود: از هر 10 نفر ایرانی بالای 18 سال یک نفر قند خون بالا دارد و بیشترین آن مربوط به دیابت نوع دو است که با کم‌تحرکی مرتبط است.

معاون وزارت بهداشت گفت: از هر 10 ایرانی بالای 18 سال 9 نفر کم تحرکی دارد, یک نفر سیگار می‌کشد و از هر 100 نفر دو نفر الکل مصرف می‌کنند.

رئیسی گفت: بیماری قلب و عروق نخستین عامل مرگ‌و‌میر ایرانیان است؛ بر همین اساس با همراهی وزارت آموزش و پرورش طرح مدارس مروج سلامت را در 18 هزار مدرسه اجرا کردیم که یکی از آیتم‌های آن تحرک فیزیکی است.

وی ادامه داد: در بررسی تعدادی از مدارس توسط 54 دانشگاه علوم پزشکی مشخص شد شیوع چاقی در دانش‌آموزان مدارس شهری دو برابر مدارس روستایی است.

معاون وزارت بهداشت گفت: 21 درصد دانش‌آموزان پسر و 20 درصد دانش ‌آموزان دختر چاقی شکمی دارند همچنین 13.7 درصد آنها حداقل 30 دقیقه در روز فعالیت فیزیکی دارند و 7.4 درصد هیچ فعالیتی ندارند.

رئیسی گفت: از هر 10 دانش آموز یک نفر به عنوان سفیر سلامت انتخاب شده که مروج سلامت بین همکلاسی‌ها و خانواده‌هاست همچنین در برنامه مشترک دیگر با وزارت آموزش و پرورش طرح ارتقای فعالیت فیزیکی دانش‌آموزان را اجرا می‌کنیم.

42238

کد خبر 706468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =