هنوز پس از چند سال که از حضور آفت سفید بالک در تهران می گذرد، دلیل گسترش این آفت مشخص نیست ولی شهرداری مناطق تهران یکدیگر را به عنوان متهم اصلی تکثیر این حشره مزاحم معرفی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سفید بالک یا عسلک پنبه که در روزهای پایانی تابستان به واقع امان از تهرانی ها بریده است، این روزها طغیان کرده و البته هنوز کسی هم به صورت واقعی نمی داند دلیل گسترش این آفت چیست.
فرضیات زیادی درباره آن مطرح شده که در آن، عموما نهادهایی مانند جهادکشاورزی، شهرداری تهران و سازمان حفاظت از محیط زیست، متهم می شوند.
به تازگی، شهرداری مناطق تهران پس از آنکه شهردار تهران تغییر کرد، همدیگر را درباره گسترش این حشره، متهم می کنند.
از جمله کانال رسمی شهرداری منطقه 17 در بازنشر یک اینفوگراف، شهرداری منطقه مرکز تهران (منطقه 6) را متهم کرده که به دلیل سم پاشی وسیع در درختان این منطقه و از بین رفتن دشمنان طبیعی سفید بالک، باعث گسترش این حشره در تهران شده است.
در اینفوگرافی که شهرداری منطقه 17 بازنشر کرده، اینطور اصلی ترین دلیل گسترش و تکثیر سفیدبالک عنوان شده: "از بین رفتن پارازیت های (دشمنان) رشد این حشره، در تهران که مهمترین آنان سمپاشی گسترده در منطقه 6 تهران می باشد، شرایط رشد و تکثیر گسترده آنان را فراهم کرده است." پیش از این، شهرداری منطقه 6 تهران اعلام کرده بود: درختان را صابون زدیم و روغن‌پاشی کردیم! تا سفیدبالک ریشه کن شود! 

گفتنی است شهرداری تهران در زمان تصدی قالیباف، هرگز مسئولیت آلودگی پایتخت به سفید بالک را نپذیرفته بود.
46231

کد خبر 711281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =