ایسنا نوشت: یک چهره سیاسی کرد در سوریه از سفر هیاتی از یگان‌های مدافع خلق سوریه به مسکو برای بررسی مساله مبارزه با تروریسم و طرح سازش در سوریه خبر داد.

ریزان هدو، یک چهره سیاسی کرد در سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: مذاکرات مسکو حول محور مبارزه با تروریسم هفته پیش انجام شده و در آن بر لزوم تلاش برای پیشبرد روند سیاسی در مسیری موازی و هماهنگ با عملیات نظامی علیه تروریسم، تاکید شد.

این چهره سیاسی کرد افزود: مسئولان روس در این دیدار بار دیگر بر موضع خود مبنی بر لزوم فراهم کردن شرایط برای مشارکت سازنده و هماهنگ کردها در روند سیاسی تاکید کردند.

پیش از این ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرده بود، ایجاد یک حکومت خودگردان برای کردها در داخل مرزهای سوریه مساله‌ای قابل مذاکره و گفت‌وگو است.

در این مذاکرات که بدون حضور رسانه‌ها انجام شد، سیبان همو، فرمانده کل یگان‌های مدافع خلق کرد ریاست هیات کرد را برعهده داشت.

این سفر در دوره‌ای انجام می‌شود که عملیات نظامی ارتش سوریه و نیروهای سوریه دموکراتیک علیه داعش بالا گرفته و خبرهایی از وقوع درگیری میان ارتش سوریه و کردها در منطقه منتشر شده و نیز کردها از سوی روسیه به پیوستن همکاری با داعش در دیرالزور با همدستی آمریکایی‌ها متهم شده‌اند.

روسیه در سال‌های اخیر همواره از نمایندگان کرد سوریه استقبال کرده و در مناسبت‌های مختلف بر لزوم حضور کردها در مذاکرات سوریه تاکید کرده است.

52310

کد خبر 715630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =