750 مادر باردار پرخطر در 6 ماهه نخست سال 96 در بیمارستان روحانی بابل پذیرش و درمان شدند

خانم دکتر شهلا یزدانی متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی و مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از پذیرش و درمان 750 مادر باردار پرخطر در 6 ماهه نخست سال 1396 در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین از بابل ، دکتر یزدانی با ذکر این نکته که بیمارستان ایت ا.. روحانی بعنوان سطح سه خدمات دهی به مادران باردار می باشد گفت: تمامی مادران باردار پرخطر شهرستان بابل و شهرهای اطراف جهت امور مربوط به زایمان و سزارین به این مرکز ارجاع داده میشوند.

وی ادامه داد: این مادران ممکن است خود دچار مشکلات و عوارضی در طی بارداری مانند مسمومیت حاملگی یا بیماری زمینه ایی مانند دیایت، فشارخون بالا، بیماری قلبی کلیوی بوده یا نوزادشان دچار نارسایی، کم وزنی و یا ناهنجاریهای مادرزادی باشند که درنتیجه عوارض مادری و نوزادی در این مادران بالاتر است.
مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد : لازم است این مادران و همراهان به توضیحات پرسنل بیمارستان در مورد عوارض محتمل در این مادران در هنگام بستری توجه کنند و همکاری لازم را با پرسنل درمانی بیمارستان برای خدمات دهی بهتر به مادران باردار و نوزادان انها بعد از زایمان داشته باشند.
متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی(ره) بابل ادامه داد: تمام تلاش پرسنل درمان این بیمارستان در جهت اراِیه خدمات درسطح بالا به این مادران و کاهش عوارض مادری و نوزادی می باشد ولی بهر حال بعضی از این عوارض با توجه به بیماریهای همراه مادر و مشکلات نوزادی انها غیر قابل اجتناب می باشد.
دکتر یزدانی بیان داشت: در 6 ماهه نخست سال 1396 در زایشگاه این بیمارستان 750 مادر باردار پرخطر مورد پذیرش و درمان قرار گرفتند که از این تعداد 70 مادر دچار عوارض شدید بارداری بودند.
وی ادامه داد: 23 مادر پرخطر و بدحال نیازمند به مراقبت ویژه در بخش های ویژه (CCU,ICU) بستری و مورد معالجه قرار گرفتند.
مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: از آنجایی که مادران با سوء مصرف مواد نیازمند خدمات پزشکی و مددکاری خاص می باشند، بیمارستان روحانی بابل به عنوان تنها مرکز دولتی تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان در شهرستان بابل در 6 ماهه اول سال 1396 پذیرای 12 مادر باردار با سوء مصرف مواد بوده است که مورد معالجه و یا زایمان قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: در 6 ماهه نخست سال علاوه بر اینکه 750 مادر باردار پرخطر در بخش زایشگاه این بیمارستان مورد پذیرش و درمان قرار گرفتند ، 390 مادر پرخطر نیز در بخش مادرهای پرخطر این مرکز بستری و با حال عمومی خوب ترخصی شدند.

 

46

 

کد خبر 716606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =