رئیس سابق تیم مذاگره کننده هسته‌ای به اظهارات ترامپ واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمید بعیدی نژاد رئیس سابق تیم مذکره کننده هسته‌ای و سفیر کشورمان در لندن در واکنش به اظهارات رئیس جمهور ایالات متحده در کانال تلگرامی خود نوشت: ترامپ در يك سخنراني مملو از تنفر و خشونت، سياست جديد خود در برابر ايران را اعلام نمود. عجيب آنكه او بطور بيسابقه اي "ملت ايران" را تروريست خواند و با تحريف نام "خليج فارس" كه حتي با مواضع رسمي پيوسته ي دولت و ارتش آمريكا در تضاد است، خصومت خود با ايران و تاريخ با شكوه آنرا نشان داد. اين اولين بار است كه يك رئيس دولت خارجي ملتي را تروريست ميخواند. ترامپ بي شك با تروريست ناميدن ملت ايران و استفاده از نام جعلي برای خليج فارس خود را براي هميشه و نزد تمامي ايرانيان از هر گرايش و جرياني منفور نمود.

٢- ترامپ در شرايطي چنين اظهارات تنفر آميزي به زبان آورد كه محبوبيت او فقط پس از ٩ ماه به كمترين درصد رسيده و در واقع او ضعيف ترين رئيس جمهور تاريخ آمريكاست. اكثريت قاطع مردم، رسانه ها، سياستمداران، فرهيختگان، و حتي نزديكترين متحدان اروپايي از منتقدان جدي او هستند. وزير خارجه، وزير دفاع، بسياري از اعضاي كابينه و هم حزبيهاي با او در مجلس با مهمترين سياستهاي او از جمله پيرامون برجام موافق نيستند. ترامپ مردي به شدت در انزوا و تنهاست.

٣- موقعيت منطقه اي آمريكا در ضعيف ترين حالت آن قرار دارد و در تمامي جبهه ها در انفعال و موقعيت عقب نشيني ميباشد. او كه با وجود لفاظيهاي خود جرات اتخاذ تصميم براي حضور نظاميان خود در منطقه خاورميانه را ندارد، در عراق و سوريه نقش خود را به حداقل رسانده و به همين درجه صحنه را به ديگر بازيگران اصلي واگذار كرده است.

٤- عليرغم لفاظيها و شعارهاي تند ترامپ عليه برجام، وي نتوانست نيت واقعي خود را كه پاره كردن و لغو برجام بود عملي كند. ثابت شد كه پايه هاي برجام بسيار مستحكم است. او هم بر عكس و در تقابل با سياستهاي قبلي خود، از كنگره خواست كه با در نظر گرفتن نظرات متحدين، برجام را تقويت نمايد!

٥- او در اين بيانيه با وجود سعي بليغي كه كرد نتوانست كمترين سهمي در ايجاد اختلاف اندازي ميان دولت و ملت ايران ايفا كند. با مواضع او بي شك ملت و دولت ايران در تداوم مسيري كه شروع كرده اند بيش از گذشته متحدتر و منسجم تر خواهند گرديد.

٦- ترامپ بطور بيسابقه اي عصبانيت خود را نيز نسبت به سپاه پاسداران كه بخش پر افتخاري از نيروهاي مسلح ايران ميباشد نشان داد، خشمي كه جز به علت شكستهاي مكرر داعش از سپاه در منطقه نميتواند تفسيرديگري  داشته باشد.

52310

کد خبر 716891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =