معاون اول رئیس‌جمهور باطل‌السحر توطئه‌های دشمنان و به خصوص آمریکا را اتحاد بین ملت، جریان‌های سیاسی و اقشار مختلف مردم و نیز تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب دانست و تاکید کرد: مهمترین کاری که باید در برابر شیطنت‌های آمریکا در پیش بگیریم این است که باید در داخل کشور منسجم و متحد باشیم.

به گزارش خبرآنلاین، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح کارخانه آهن اسفنجی میانه گفت: شهرستان میانه استعداد و ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه دارد و انتظار داریم با همت استاندار، مردم، مسئولین و بخش خصوصی شاهد توسعه این شهرستان باشیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه کمبود آب شرب یکی از مشکلات شهرستان میانه است و باید برای حل این مشکل راهی پیدا کنیم، اظهار داشت: باید دغدغه‌های مختلف مردم از جمله چهار خطه شدن مسیر میانه به تبریز و احداث راه آهن میانه- تبریز را با جدیت دنبال کنیم.

اهم اظهارات معاون اول رئیس جمهور را به نقل از ایلنا بخوانید؛

*مشخص بود که سخنان ترامپ از روی عصبانیت است چراکه او در زمان تبلیغات ریاست‌جمهوری سخنانی گفت اما بعداً با واقعیت‌های اداره کشور و مسائل بین‌المللی روبرو و متوجه شد که تمام سخنانی که برای اخذ رأی از مردم به زبان آورده با واقعیت‌ها مغایر است.

*ترامپ به دولت پیش از خود انتقاد می‌کرد که داعش ایجاد کردند و هفت هزار میلیارد دلار پول آمریکا را در منطقه خاورمیانه هزینه کردند. ترامپ معتقد بود که آمریکا در جریان برجام در مقابل ایران عقب‌نشینی کرده و می‌گفت که اگر من رئیس‌جمهور شوم خیلی کارها انجام خواهم داد و اکنون که مدتی از ریاست‌جمهوری او سپری شده، هیچ حرف منطقی از او شنیده نشده و کسی جز نفرت، تهمت، بدبینی، دروغ و توهین حرف دیگری از او نشنیده است.

*یک شخص معمولی وقتی می‌خواهد درباره منطقه‌ای سخنرانی کند حداقل سعی می‌کند که نام آن منطقه را یاد بگیرد اما رئیس‌جمهور آمریکا برخلاف تمام اسناد معتبر بین‌المللی، خلیج فارس را که قرن‌هاست با این نام در اسناد بین‌المللی ثبت شده، با نام جعلی به کار برده است.

*{ با یادآوری یاوه‌گویی و اظهارنظر ترامپ درباره رابطه ملت ایران با نظام و رهبری}: ملت ایران در طول ۳۷ سال پس از انقلاب اسلامی، براساس باورهایی عمیق توانسته‌اند علیرغم مخالفت‌های قدرت‌های بزرگ و به‌خصوص آمریکا، مسیر خود را به خوبی طی کند که در رأس این باورها رابطه صمیمانه ملت و مقام معظم رهبری بوده است.

* سپاه از جمله نهادهایی است که با تمام وجود ایستادند و از نظام و ملت دفاع کردند. مگر ملت ایران فراموش می‌کند که سپاه در دوران دفاع مقدس چه نقشی داشته است. دشمنان ملت ایران داعش را ایجاد کردند که امنیت ایران را به خطر بیندازد اما سپاه ایستادگی کرد و امنیتی مثال‌زدنی در ایران برقرار ساخته است.

*{خطاب به سران آمریکا}: تصور می‌کنید که با چند سخن دروغ می‌توانید در مسائل ایران تأثیر بگذارید و به رابطه مستحکم ملت و رهبری نظام آسیب برسانید؟ ملت ایران، ملتی به تمام معنا مستقل است و از استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی برخوردار است و با عزم و اراده محکم خود به الگویی تبدیل شده که می‌توان از کشورهای دیگر مستقل بود و در مسیر توسعه حرکت کرد. البته شما قلدر و زورگو هستید و گاهی می‌توانید زور بگویید اما اینکه چقدر زورگویی شما اثرگذار خواهد بود را باید بعداً بررسی کنید.

*{با یادآوری اینکه ظرفیت تولید فولاد کشور در سال ۵۷، ۵۷۰ هزار تن بود}: امروز ظرفیت فولاد به ۳۵ میلیون تن رسیده و دولت برای رسیدن به ظرفیت ۵۵ میلیون تن برنامه‌ریزی کرده است.

*{با اشاره به ظرفیت بالای تولید محصولات پتروشیمی و توسعه بنادر کشور}: همه این دستاوردها در شرایطی ایجاد شده که دشمنان ملت ایران لحظه ای دست از دشمنی برنداشته‌اند.

*دولت روحانی دو راهبرد اساسی را در پیش گرفته است و هر دو راهبرد را به طور جدی دنبال می‌کند، یکی از این راهبردها این است که باید به دنیا نشان دهیم که ما کشوری هستیم که برای پیچیده‌ترین مسائل بین‌المللی راه حل داریم و قادریم از طریق گفت‌وگو و در پای میز مذاکره حقوق ملت ایران را به اثبات برسانیم.

*خیلی‌ها تردید داشتند که آیا ایران می‌تواند در مذاکره‌ای که یک طرف آن شش قدرت بزرگ و در طرف دیگر ایران قرار دارد موفق شود اما ما با اتکا به توانمندی دیپلمات‌ها و با اتکا به منطق سخنان خود و پشتوانه قوی در داخل کشور توانستیم برجام را به جایی برسانیم که شش کشور بزرگ دنیا آن را امضا کردند اما امروز رئیس‌جمهور آمریکا فریاد می‌زند که در توافقنامه برجام سر آمریکا کلاه رفته و منافع آمریکا دیده نشده است.

*تعداد اعضای تیم مذاکره‌کننده ایران حداکثر ده نفر بودند و این در حالی است که تعداد گروه پشتیبانی مذاکره‌کنندگان آمریکا ۱۵۰ نفر بودند و مشخص نیست که چگونه می‌گویند سر آمریکا کلاه رفته است.

* امروز در هر جمع و نشست منطقی که این موضوع مورد بررسی قرار گیرد، مشخص می‌شود که مذاکرات برجام یک الگو برای دنیا در جهت حل مسائل پیچیده بین‌المللی است و به همین دلیل است که پیش از آنکه ایران بخواهد به سخنان ترامپ پاسخ دهد، نماینده اتحادیه اروپا به او پاسخ داد و گفت که تمام سخنان گفته شده بی‌جا بوده و ایران در چارچوب توافق عمل کرده است.

*بلافاصله پس از سخنان ترامپ، مسئولان سه کشور انگلستان، فرانسه و آلمان نیز بیانیه دادند که حرف‌های ترامپ بی‌جا بوده و ما از برجام حمایت می‌کنیم و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بیانیه‌ای صادر کرد که ایران بر اساس بازدیدهای انجام شده، دقیقاً در چارچوب تعهدات عمل کرده است.

*همانگونه که رهبر معظم انقلاب مسیر را ترسیم کرده‌‌اند، ما به دنبال توسعه صحیح روابط با دنیا هستیم و جمهوری اسلامی ایران اهل تعامل و گفت‌وگو است اما به هیچ عنوان حتی یک قدم از مسیر خود عقب‌نشینی نمی‌کند و برای اداره کشور در هر شرایط ممکن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

*راهبرد دوم دولت روحانی اداره امور اقتصادی کشور به نحو مطلوب است. دولت اطلاع دارد که مردم از بیکاری رنج می‌برند و وضعیت معیشتی آنها مناسب نیست. ما باید تلاش کنیم که اقتصاد کشور بزرگ شود و با اشتغال‌زایی و افزایش درآمد مردم، زندگی شرافتمندانه‌ای برای آنها مهیا سازیم.

*سال گذشته رشد اقتصادی ایران بالای ۱۲ درصد و بالاترین رشد اقتصادی در سطح دنیا بود، وقتی که این آمارهای رسمی اعلام می‌شد، عده‌ای درباره این ارقام تردید داشتند اما به تازگی صندوق بین‌المللی پول که مقر آن در آمریکاست اعلام کرد که ایران در سال ۲۰۱۶ از رشد بالای ۱۲ درصد برخوردار بوده است. در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سه ماهه نخست سال قبل نیز رشد اقتصادی بالای ۷ درصد بوده و ایجاد شغل در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال قبل ۷۰۳ هزار نفر بوده است.

*متأسفانه بعضی‌ها می‌خواهند با هر موفقیت ملت ایران مخالفت کنند و تحمل اینکه شادی و موفقیت‌های ملت ایران را ببینند را ندارند.

*اقتصاد مقاومتی فقط برای دوران سخت و تحریم‌ها نیست بلکه مهمترین پیام اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد کشور را به جایگاهی برسانیم که هیچ تکانه و تنشی نتواند به آن آسیب برساند و این راهبردی است که به صورت جدی دنبال می‌شود.

*کشور مملو از استعدادها و ظرفیت‌های فراوان برای راه‌اندازی صنایع پیشران است. ایران بهترین ذخایر سنگ آهن را دارد و نخستین کشور از نظر ذخایر گازی است و گاز در واحدهای تولید فولاد می‌تواند نقش ماده اولیه را ایفا و از این طریق آهن اسفنجی تولید شود.

*ایران در همه رشته‌های صنعتی و به خصوص فولاد بهترین و قوی‌ترین متخصصان را دارد و واحدهای تولید آهن اسفنجی که تاکنون توسط یک شرکت آمریکایی احداث می‌شد و دانش فنی این صنعت متعلق به آمریکا بود، امروز واحد احیاء مستقیم و تولید آهن اسفنجی با اتکا به توان داخلی ساخته شده و دانش فنی آن نیز در اختیار ایران قرار دارد، ضمن آنکه ۹۰ درصد تجهیزات نیز در داخل کشور تأمین می‌شود.

*اینکه برخی می‌گویند دولت اقتصاد را به سپاه داده سخنی جفا و غیرمنصفانه است چراکه دولت به میزانی که بخواهد پروژه‌ها و طرح‌ها را در اختیار سپاه قرار می‌دهد. البته سپاه و قرارگاه سازندگی از توانمندی خوبی برخوردار است و قرارگاه سازندگی مجموعه‌ای متعلق به ملت ایران است که قادر است کارهای بزرگی انجام دهد و دولت نیز نمی‌تواند این توانمندی و ظرفیت را نادیده بگیرد.

2929

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 717009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =