سخنگوی شورای شهر، نرخ تبلت‌های میلیونی را تکذیب کرد/ اعطا: به انتصاب بازنشستگان شهرداری وارد نشدیم

علی اعطا باز هم درباره انتشار اسناد خرید تبلت های میلیونی برای اعضای شورای شهر توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در نشست خبری خود که در نمایشگاه مطبوعات به خبرنگاران پاسخ می گفت، باز هم نسبت به فاکتور تبلت و خودروهای شورای شهر واکنش نشان داد.

او در پاسخ به خبرنگاران اعلام کرد اسنادی که در شبکه های اجتماعی درباره ارقام خرید تبلت و خودرو منتشر شده، واقعیت ندارد.

علی اعطا در پاسخ به سئوال خبرگزاری خبرآنلاین که چرا شورای شهر به بحث انتصابات جدید مدیران بازنشسته و برخی بازنشستگان در شهرداری تهران وارد نشده، جواب داد: این انتقاد به شورای شهر وارد است.

او در توضیح این موضوع گفت: اگر نظر من با برخی از اعضای شورای شهر متفاوت است، اولا باید گفت نظر هر 21 نفر ممکن است متفاوت باشد و این عجیب نیست. اما موضع رسمی را از سخنگوی شورای شهر می شنوید و نظرات بقیه اعضا می تواند نظر شخصی آنها باشد.

اعطا با اشاره به اینکه درباره بحث انتصابات، به طور کلی، شورا قائل به دخالت نبوده گفت: در بحث به کارگیری مجدد بازنشستگان، این انتقاد مطرح بود. واقعیت این است که شورا چندان مورد موضوع نشد و این قابل نقد است. خود مجموعه شهرداری اعتقاد دارد بر اساس ضوابطی عمل کرده و اجازه می داده افراد بازنشسته مجددا به کار گرفته شوند. ما خیلی ورود نکردیم. به طور کلی و فارغ از انتصابات بازنشستگان، رویکرد شورا با انتصابات، این بوده که دخالت نکند و اگر نظر مشورتی داشت، طرح کند و اجازه دهد شهردار، مدیرانش را خود انتخاب کند. رویکرد کلی به این ترتیب بود.

قیمت خرید تبلت های میلیونی تکذیب شد

سخنگوی شورای شهر درباره خرید تبلت های میلیونی که طبق اسناد منتشر شده هر یک 4 میلیون و 600 هزار تومان نرخ داشته هم توضیح تازه ای داد.

او با تکذیب ارقام منتشر شده در این اسناد گفت: سندی که به طور وسیع در شبکه های اجتماعی پخش شده، فاکتور تبلت ها نبود. برگه تامین اعتبار بود. این برگه رقمی را به عنوان تنخواه، بالاتر از قیمت در نظر می گیرند و پس از خرید، اضافه قیمت به شورا بر می‌گردد.

اعطا گفت: قیمت واقعی تمام شده تبلت ها 3.5 میلیون تومان و با گارانتی بوده و حتی گفتند مدل بالاتری برای اعضای شورای شهر تهیه شود. این دستگاه ها ویندوز داشت و بخش تکنولوژی شورا، پیشنهاد کرده و توصیه کرده بودند این تهیه شود و حتی گفته بودند مدل بالاتری تهیه شود. این رقم اعلام شده، واقعی نبود.

او در بحث خودروها هم گفت: ما 21 ماشین استیجاری در شورای شهر داشتیم که ماهانه اجاره آنها 80 میلیون تومان بود. برخی از خودروها هم فرسوده بود که قرار شد با مزایده واگذار شود و خودروهای جدید خریداری شود. لذا قرار شد خودروی انتخاب کنند که ساخت داخل باشد.

سخنگوی شورای شهر با انتقاد از فعالان رسانه ای گفت: این بحثها موضوع عجیبی نیست. اساسا اینکه در فضا به این مسایل دامن زده شد و مطرح شد کشف بزرگی شده، بیایید منصفانه نگاه کنیم، این مسایل، خیلی عجیب نیست.

47231

کد خبر 722106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =