حضور تعدادی دیگر از مسئولان و دولتمردان در هفتمین روز از نمایشگاه مطبوعات ادامه داشت و همچنین اعتراض مالباختگان شرکت‌های پدیده و ثامن الحجج هم از حواشی این روز به شمار می‌آمد.

مهدی درستی: بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات که در حال سپری کردن روزهای پایانی خود است در روز هفتم برگزاری میزبان چهره‌هایی دیگر از اهالی دولت بود.

میزان بازدیدکنندگان روز پنجشنبه یازدهم آبان در ساعات ابتدایی روز بیانگر آغاز شمارش معکوس برای پایان نمایشگاه نبود و تفاوتی با روزهای دیگر نداشت اما با نزدیک شدن به ساعات پایانی روز بر جمعیت بازدیدکنندگان افزوده شد.

حال نگاهی می‌اندازیم به برنامه‌های غرفه گروه خبر و رویدادهای مهم نمایشگاه در هفتمین روز برگزاری این گردهمایی بزرگ اهالی مطبوعات.

روزی پربار در حوزه فرهنگ

گروه رسانه‌ای خبر در روز هفتم نمایشگاه مطبوعات میزبان مهمانان زیادی از حوزه‌های مختلف بود. فریدون صدیقی روزنامه نگار با سابقه از مهمانان سرشناس روز پنجشنبه بود. استاد " فریدون صدیقی" روزنامه نگار برجسته کشور  بعداز نشست خاطره گویی که با استقبال بسیار خوبی از سوی اهالی رسانه مواجه شد  مهمان غرفه موسسه رسانه ای خبر شد .

فریدون صدیقی

سرویس فرهنگی خبرآنلاین هم در این روز مهمانانی از حوزه موسیقی، تلویزیون و سینما داشت.

حسین تهرانی مدیرعامل آیو اولین مهمان فرهنگی روز هفتم نمایشگاه بود که درباره مشکلات پخش زنده تلویزیون‌های اینترنتی و تعاملی که باید با صداوسیما ایجاد شود توضیح داد.

نفیسه روشن بازیگر زن سینما و تلویزیون هم با حضور در غرفه گروه خبر، درباره مشکلات فضای مجازی برای هنرمندان و نحوه برخورد مردم با اتفاقات زندگی آن ها صحبت کرد.

دیگر مهمان فرهنگی روز هفتم به حوزه موسیقی اختصاص داشت، حجت اشرف زاده با حضور در غرفه درباره آخرین وضعیت فعالیت‌های هنری‌اش و همچنین امیدواری به برگزاری کنسرت در خراسان به گفتگو نشست.

اما حوزه موسیقی، نماینده دیگری هم در روز پنجشنبه داشت و امین الله رشیدی خواننده پیشکسوت و با سابقه هم درباره وضعیت امروز این هنر سخن گفت.

مهمان تلویزیونی سرویس فرهنگی هم، علی ضیا مجری، بود که درباره برنامه هایش در تلویزیون توضیحاتی را ارائه کرد.

عوامل فیلم «زار» هم مهمانان حوزه سینمایی بودند که درباره فیلم و ویژگی‌های آن گفتگو کردند.

روز حضور پرتعداد مهمانان با چاشنی سپنتا نیکنام

سرویس اجتماعی خبرآنلاین هم، در ساعات ابتدایی روز میزبان معصومه ابتکار معاون امور زنان رییس جمهور بود و با او درباره چگونگی حضور زنان در دولت سخن گفتند. (متن کامل مصاحبه را اینجا بخوانید)

محمدابراهیم امینی نایب رییس شورای شهر تهران هم دیگر مهمان این سرویس بود که درباه شفاف سازی مدیریت شهری سخن گفت.

محسن ولیئی رییس کمیته امداد استان تهران هم با حضور در غرفه خبرآنلاین درباره محرومین استان و چگونگی رسیدگی به آن ها توضیح داد.

مهدی زارع، زلزله شناس، روزبه کردونی مدیرکل روابط عمومی وزارت رفاه و مدیر کل پیشین آسیب های اجتماعی وزارت رفاه هم دیگر مهمانان این سرویس بودند که به ترتیب درباره زلزله شناسی و برنامه های وزارتخانه صحبت کردند.

سرویس اقتصادی خبرگزاری خبرآنلاین هم روز پنجشنبه را با حسین سلاح ورزی نایب رییس اتاق ایران آغاز کرد و با او درباره بستن حساب های تجار ایرانی در امارات و ترکیه گفتگو کردند.

احمد میدری معاون وزیر کار هم دیگر مهمان این سرویس بود که درباره یارانه ها توضیح داد.

آیت محمدولی رییس اتحادیه طلا و یزدانی نایب رییس اتحادیه هم دیگر مهمانان اقتصادی روز هفتم نمایشگاه بودند که درباره مالیات بر ارزش افزوده و واردات طلا سخن گفتند.

سرویس سیاسی خبرآنلاین هم که روزی را با حضور اهالی مجلس و موضوع سپنتا نیکنام سپری کرد، میزبان محمدرضا تابش، نایب رییس فراکسیون  امید و ورییس فراکسیون ورزش بود که با او درباره محدودیت های خاتمی و ماجرای سپنتا نیکنام صحبت کردند.

محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رییسه مجلس و امیرحسین قاضی زاده نماینده مجلس هم دیگر مهمانان این سرویس با حضور در غرفه درباره بودجه مجلس و سپنتا نیکنام گفتگو کردند.

اشرفی اصفهانی عضو سابق هیئت رسیدگی به تخلفات اداری و جواد منصوری اولین فرمانده سپاه هم دیگر مهمانان سیاسی روز پنجشنبه خبرآنلاین بودند.

پای استقلالی‌ها هم به غرفه گروه خبر باز شد

سرویس ورزشی خبرآنلاین و روزنامه خبر ورزشی هم مهمانان مشترکی در روز هفتم داشتند. محمود فکری، فراز فاطمی و مومنی از سه نسل متفاوت استقلال دو مهمانی بودند که درباره وضعیت این تیم در لیگ برتر سخن گفتند.

همچنین جهانیان مدیرعامل باشگاه نفت هم دیگر مهمانی بود که درباره وضعیت این باشگاه به گفتگو نشست.

ناصر مشفق هم مهمان خبر ورزشی بود و درباره وضعیت فوتبال و باشگاه تراکتورسازی توضیح داد.

روزنامه خبر بانوان هم میزبان آمنه خادمی عروسک ساز و خالق عروسک لیلی و دلیار بود.

روزنامه خبر جنوب هم از حب علی روپایی زن و مرتضی مهرادعبدی قهرمان پرورش اندام درباره رعایت اصول اخلاق حرفه ای گفتگو کردند.

حاشیه‌های روز هفتم نمایشگاه مطبوعات

هفتمین روز نمایشگاه مطبوعات، در کنار حضور مردم و مسئولان، شاهد حضور گسترده مالباختگان پدیده، کاسپین و ثامن الحجج بود و این معترضین با در دست داشتن پلاکاردها و سر دادن شعارهای اعتراضی در بخش‌های مختلف سالن شبستان حضور یافتند.

همچنین گروهی دیگر از معترضان شهرک زیتون با حضور در نمایشگاه مطبوعات از رسانه‌ها خواستند تا مطالبات آنها را منعکس کنند. اما تعدادی از معترضین با معصومه ابتکار (معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور) که برای بازدید از رسانه‌ها به نمایشگاه مطبوعات آمده بود برخورد نامناسبی داشتند.

اهالی دولت هم همانند روزهای گذشته در نمایشگاه حاضر شدند، محمدباقر نوبخت (سخنگوی دولت) و لعیا جنیدی (معاون حقوقی رییس‌جمهور) از جمله مهمترین چهره‌هایی که به غرفه‌های مختلف رفتند. همچنین فائزه هاشمی هم در روز هفتم به بازدید از نمایشگاه پرداخت.

ساعات پایانی نمایشگاه هم شاهد اعتراض جمعی از کم توان‌های جسمی بود که خواهان رسیدگی به حقوق خود شدند.

برنامه‌های تفریحی از جمله بازی منچ، مسابقه گویندگی و خوانندگی، پانتومیم هم همانن روزهای گذشته با استقبال مردم روبه رو شد.

روز هفتم نمایشگاه شاهد برگزاری مراسم تعزیه ای هم بود که در راهروهای شبستان قدم می‌زدند.

نشست های تخصصی و عمومی نمایشگاه هم طبق روال در روز پنجشنبه برگزار شد که در مهمترین آن‌ها از کتاب «خبرگزاری های ایران» نوشته رضا مقدسی و فرشاد مهدی پور با حضور حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد رونمایی شد. (گزارش نشست را اینجا بخوانید.)


نشست «رسانه‌های مجازی و آینده خبرنگاری»، یکی از نشست‌های جانبی نمایشگاه مطبوعات بود که با حضور هوشنگ اعلم، روزنامه‌نگار پیشکسوت برگزار شد. (گزارش این نشست را می توانید اینجا بخوانید.)

از دیگر نشست‌های روز هفتم می‌توان به نشست هوشنگ مرادی کرمانی و محمد فرنود اشاره کرد.

نشست خبری سردبیر روزنامه کل الاخبار عراق با موضوع حمایت جمهوری اسلامی ایران از عراق در جنگ علیه تروریسم هم از نشست های خارجی روز پنجشنبه بود.

مدیران خانه مطبوعات کشور هم در روز پنجشنبه نشستی را در غرفه خود برگزار کردند.

مهمانان خارجی نمایشگاه مطبوعات هم شامگاه پنجشنبه از موزه هنرهای معاصر ایران بازدید کردند.

58243

کد خبر 723633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =