فرماندار ارومیه، شایعات منتشره مبنی بر بازداشت ۱۷۰ نفر در حادثه اسلام‌آباد را تکذیب کرد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، عباس حسن‌خانی در تشریح خبر سفر هيات آلماني به استان و شايعه بازداشت ۱۷۰ نفر در حادثه اسلام آباد گفت: با توجه به اینکه استاندار جدید آذربايجان غربي پيش از اين به عنوان دیپلمات و در راستای ایجاد تعامل بین فعالین اقتصادی ایران و آلمان ایفای نقش نموده، سبب شد که ایشان در زمینه تجارت و سرمایه گذاری با رزومه خوبی در مسير ايجاد روابط تجاری و بهبود اوضاع اقتصادی استان گام بر دارد.
وی افزود: ميهمانان آلمانی حاضر در استان فقط تجار آلمانی نبوده، بلکه بخشی از تصمیم گیران شورای اقتصاد کشور آلمان بودند.
فرماندار ارومیه خاطر نشان کرد: قاعدتاً شورای مذکور دارای یک سری اختیارات خاص مي باشد که حضورشان می تواند برای استان آذربایجان غربی بسیار مفيد باشد گرچه باید در نظر گرفت كه با حضور ميهمانان آلمانی امکان حل مشکلات اقتصادی استان و پیشرفت یک شبه میسر نخواهد شد، اما این تعاملات و تبادلات بین هیئت های اقتصادی کشورها باعث می شود از تجربیاتشان در مقاطع مختلف بهره ببریم.
حسن‌خانی گفت: هدف استاندار آذربايجان غربي از اين دعوت، بازدید از توانمندی های اقتصادی استان و مراکز اقتصادی بوده است.
وی افزود: خوشبختانه اين هيات با بازدید از ۱۵ واحد صنعتی استان، وضعیت اقتصادی کارخانجات و شرایط را براي توسعه و پيشرفت مطلوب دانسته اند و امید است تبادل تجربيات، نقطه عطفی برای رونق و شکوفایی اقتصاد استان باشد.

حسن خاني همچنين در ارتباط با انتشار شایعاتی مبني بر بازداشت ۱۷۰ نفر در حادثه اسلام آباد، گفت: تعداد دستگيرشدگان در جریان حادثه مدرسه راه شهدا اسلام آباد ۱۷۰ نفر نبوده و كمتر از اين تعداد مي باشد.
وی افزود: تمام افرادی که بازداشت شده اند در اغتشاش حضور داشته و مستندات کافی مبني بر تخریب اموال عمومی از سوی این افراد موجود و هیچ کس براساس ظن و گمان دستگیر نشده و با دستگیرشدگان طبق مقررات قانونی برخورد خواهد شد.
فرماندار ارومیه تصریح کرد: درخصوص تخریب اموال عمومی در قانون مجازات مشخصي تعیین شده ولی اگر این موضوع جنبه اغتشاش یابد، اخلال در نظم عمومی تلقي شده و قاعدتاً نوع برخورد نیز متفاوت خواهد بود.

 

48

کد خبر 725593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =