ایرنا نوشت: کارگردان سریال تلویزیونی «کلاه پهلوی» گفت: با خلق درام‌های قوی سینمایی، می‌توان فرهنگ عمومی جامعه را ارتقا داد و به ترویج سبک زندگی ایرانی پرداخت.

ضیاءالدین دری گغت: سینما از ظرفیت بسیاری بالایی برای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه برخوردار است و باید تلاش شود تا به واسطه این هنر و تولید فیلم های موثر، آداب و روابط خوب و صحیح اجتماعی را به جامعه انتقال داد.

او ادامه داد: فیلم هایی که این روزها ساخته و تولید می شوند و روی پرده سینما به اکران درمی آیند، حاوی مضامین و موضوعاتی است که بیشتر آسیب ها و بدی ها را نشان می دهند و این مساله تاثیر مثبتی روی تماشاچی نمی گذارد.

کارگردان فیلم سینمایی «صاعقه» تصریح کرد: با توجه به تاثیرگذاری سینما بر ارتقای فرهنگ عمومی جامعه، ضرورت است با خلق درام های قوی، موضوعات رفتاری و اخلاقی مثبت و خوب به تصویر کشیده تا اثرگذاری مطلوبی بر مخاطب گذاشته شود.

دری اضافه کرد: به عنوان مثال سیگار کشیدن توسط شخصیت های اصلی فیلم، بیشترین تاثیرگذاری را روی مردم دارد و بسیاری از افراد سعی دارند با الگوگیری از شخصیت یا قهرمان فیلمی که دیده اند، به استعمال سیگار روی آورند.

او با بیان اینکه صنعت سینمای کشور باید مانند سایر کشورها به دنبال ترویج سبک زندگی خود باشد، گفت: در فیلم های غربی، سبک زندگی غربی به خوبی ترویج داده می شود اما در ایران رویکردها همواره تقلید از دیگران بوده است و هنوز نتوانستیم زندگی اصیل ایرانی را همراه با آداب، منش ها و رفتارها به مخاطبان انتقال دهیم.

کارگردان سریال تلویزیونی «کیف انگلیسی» تاکید کرد: ضرورت دارد فیلم سازان با ارتقای دانش، بینش و سطح توانایی های خود، درام هایی نوشته و روی پرده ببرند که نتیجه آن ارتقای فرهنگ عمومی جامعه باشد.

دری خاطرنشان کرد: شخصیت درام باید در فیلم آنقدر قوی و همراه با آداب و اصول ایرانی باشد تا تماشاچی دلاوری، شجاعت، مردانگی و سخاوت را از قهرمان فیلم بیاموزد.

57241

کد خبر 725734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =