از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه قریب به 30 میلیارد تومان اعتبار به حساب دهیاری های استان واریز شد

امیر خسروانی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون قریب به 30 میلیارد تومان اعتبار از منابع مختلف به حساب دهیاری های استان واریز شده که این مبلغ در مقایسه با سنوات گذشته افزایش چشمگیری داشته است که این نشان از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مقوله توسعه روستایی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ،خسرواني در اين راستا اضافه كرد: 16 ميليارد و 200 ميليون تومان از اين اعتبار در چند روز اخير از محل اعتبارات تبصره 2 ماده 39 قانون ماليات بر ارزش افزوده به حساب دهياري هاي استان واريز گرديده و مابقي در طول شش ماهه اول سال جاري در فواصل زماني مشخص به حساب دهياري هاي استان واريز شده است.

وي افزود: با توجه به محل تأمين اعتبار؛ نحوه هزينه كرد اعتبارات واريزي به صورت 40 درصد جاري و 60 درصد عمراني مي باشد.

اين مدير حوزه روستايي تاكيد كرد: دهياران مي توانند با اختصاص سهم اعتبارات عمراني به طرح هاي اولويت دار عمراني؛ بخش عمده اي از مشكلات زيرساختي روستاها را مرتفع نمايند و گام بزرگي به سوي سازندگي و آباداني روستاهاي استان بردارند.

مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري به اهداف اجراي پروژه ها عمراني در روستاها اشاره كرد و بيان داشت: ساماندهي و تقويت زيرساخت ها و زيربناها؛ ارتقاء سطح خدمات قابل ارايه به روستاييان و ايجاد محيطي امن با استانداردهاي مطلوب براي زندگي از مهمترين اهداف عمراني مديريت توسعه روستايي استان در نواحي روستايي مي باشد.

اين مقام مسئول با تاكيد بر ضرورت همكاري روستاييان در برنامه هاي توسعه پايدار روستايي در استان تصريح كرد: اتمام سريع عمليات اجرايي پروژه هاي عمراني و خدماتي در روستاها مستلزم ارتقاء سطح همكاري روستاييان و مسئولان است به طوريكه با افزايش مشاركت روستاييان در اجراي برنامه هاي دولت؛ اين پروژه ها به موقع و با كيفيت بيشتر به بهره برداري مي رسند.

 

48

کد خبر 726847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =