گروه موسیقی تَرنگ به سرپرستی برزو امیری و خوانندگی نورالدین بزله، در تالار اندیشه حوزه هنری شهر تهران به صحنه می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گروه ترنگ برای ابراز همدردی با جانباختگان زلزله‌ای که شامگاه بیست و یکم آبان، بخش‌هایی از کشور را در برگرفته و هموطنانمان را عزادار کرده است، قطعاتی ویژه را اجرا می‌کند و بخشی از عواید کنسرت هم به زلزله‌زدگان کرمانشاه تعلق خواهد گرفت.

این گروه به سرپرستی برزو امیری، روز جمعه سوم آذر، ساعت ١٨ در تالار اندیشه حوزه هنری کنسرتی برگزار می‌کند.

در این اجرا که به تهیه‌کنندگی مجید فلاحپور برگزار می‌شود، نورالدین بزله (خواننده)، سجاد سقایی(عود)، کاوه کلهرنیا (دیوان)، مجید علیزاده (تمبک)، علی بشردوست (سنتور)، پیام امیرباهنر(تار)، میلاد داول (دف و دهل)، محسن کیهان‌نژاد (بالابان و سرنا)، میترا زلفی (قیچک باس)، آسیه احمدی (دف و دهل) ... اعضای گروه ترنگ را تشکیل می‌دهند.

برزو امیری که از هنرمندان کُرد زبان کشورمان است، با اشاره به زمین‌لرزه در استان کرمانشاه گفت: «این اولین باری نیست که کُرد غمناک میشود. در طول دوران، هزاران هزار بار غم و ناداوریها بر دوش این قوم اصیل آوار شده است؛ اما هیچگاه نتوانسته خمی به ابروی آن بیاورد. این مصیبت نیز از مانند تمام مصیبت‌های گذشته می‌گذرد و امیدوارم آخرین باری باشد که کُرد غمناک می‌شود.»

این هنرمند با اشاره به وظیفه هنرمندان برای کمک به زلزله‌زدگان گفت: «بخشی از عواید این کنسرت به زلزله‌زدگان تعلق خواهد گرفت، همچنین حاضران در کنسرت‌ نیز در صورت تمایل می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به زلزله‌زدگان کرمانشاه در محل‌های منظور شده است، اهدا کنند تا با نظارت نهادهای مربوطه به دست این عزیزان غم دیده برسد.»

امیری که سرپرستی گروه ترنگ را به عهده دارد، به عنوان نوازنده کمانچه نیز در این کنسرت به هنرنمایی می‌پردازد. همچنین مدیریت اجرایی این برنامه را آیدا امیری مقدم به عهده دارد.

57244

کد خبر 727588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =