مهر نوشت: وزیر خارجه عربستان در نشست اضطراری اتحادیه عرب مدعی شد که عربستان مقابل سیاستهای تهاجمی ایران دست بسته نخواهد نشست. وزیر خارجه بحرین نیز خواستار اقدام مشترک کشورهای عربی علیه ایران شد.

وزیر خارجه عربستان سعودی امروز در نشست اضطراری وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره گفت: قبول شرکت در این نشست فوری، حاکی از این است که کشورهای شرکت‌کننده از خطری که اقدامات ایران برای امنیت و ثبات منطقه دارد، آگاه هستند.

وی در ادامه مدعی شد: موشک بالستیکی که به ریاض شلیک شد، نشانگر حملات مکرر ایرانی‌ها به پادشاهی سعودی است و تاکنون شاهد شلیک هشتاد موشک بالستیک دارای هویت ایرانی از سوی عاملان ایران یعنی حوثی‌ها به سمت خود بوده‌ایم.

الجبیر مدعی شد: سکوت در برابر این حملات وحشیانه عوامل منطقه‌ای ایران، به نفع امنیت هیچ یک از پایتخت‌های عربی نیست. امروز از همه شما می‌خواهم که صادقانه و ثابت‌قدم در کنار مردم و کشورهایمان بایستیم و در مسیر پاسخ به اقدامات ایران، به اصول و منشور اتحادیه و قواعد بین‌الملل پایبند بمانیم.

وزیر خارجه عربستان سعودی در ادامه مدعی شد: عربستان در برابر دخالت ها و تهدیدهای ایران دست بسته نخواهد نشست و برای دفاع از امنیت ملی و مردم خود، درنگ نخواهد کرد.

عادل الجبیر در ادامه ادعا کرد که از دخالت های ایران در کشورهای عربی شدیداً احساس خطر می کنیم.

وی مدعی شد: ما باید وظایف میهنی خود را بر عهده بگیریم و امنیت و ثبات کشورهایمان را در برابر سیاست تهاجمی ایران، حفظ کنیم.

لازم به ذکر است نشست اضطراری وزرای خارجه اتحادیه عرب در بیانیه ای که دیکته شده عربستان سعودی بود ایران را متهم به دخالت و ناامنی در منطقه کرد.

همچنین «خالد بن احمد آل خلیفه» در سخنان خود در نشست اضطراری اتحادیه عرب مدعی بی ثباتی منطقه از سوی ایران شد.

وی همچنین مدعی شد: باید با حزب الله به سبب تهدید امنیت ملی کشورهای عربی مقابله شود.

وزیر خارجه رژیم آل خلیفه در ادامه ادعا کرد که لبنان تحت سیطره حزب‌الله است و لبنان مسئول مشارکت حزب الله در دولت این کشور است.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: اقدامات ایران موجب شده است تا هزاران بحرینی زخمی شوند. خط لوله نفت که در منامه منفجر شد از جمله اقدامات ایران علیه بحرین بود.

وزیر خارجه بحرین با این ادعا که موشکی که از سوی یمن به ریاض شلیک شد، ایرانی بوده گفت این اولین تعرض هم پیمانان ایران نبود.

49311

کد خبر 729015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =