روزنامه کیهان با اشاره به تحرکات باند احمدی نژاد نوشت:شأن قوه قضائیه بالاتر از آن است که در جدال لفظی با متهمان قرار گیرد، خاصه عده‌ای که تلاش دارند تا با هوچی‌گری و هیاهو در مسیر دادرسی اختلال ایجاد کرده و آن را به بیراهه ببرند.

در این بین موضع‌گیری برخی در جریان مدعی اصلاح‌طلبی و روزنامه‌های زنجیره‌ای نیز قابل توجه بود که بیشترین تلاش را کردند تا از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و برخی ادعاهای باطل خویش را دوباره مطرح کنند. این جماعت با اشاره به اقدامات اخیر حلقه انحرافی زمزمه‌ای را آغاز کردند مبنی بر اینکه آنچه آنها در سال 88 می‌گفتند درست بوده است!

در پاسخ به اینها باید گفت همان‌طور که امام خمینی(ره) فرمودند ملاک حال فعلی افراد است در این مورد نیز آنچه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد حال فعلی افراد است و این حال منجر به تخطئه همه گذشته فرد نمی‌شود و بر همین منوال مواضع امروزی حلقه انحرافی دلیلی بر درستی ادعاهای باطل فتنه‌گران نمی‌شود.

 نزدیک شدن تدریجی فتنه‌گران به حلقه انحرافی درستی دیدگاه کیهان را به اثبات رساند تا جایی که در این اواخر مشایی ضمن نامه‌ای به خاتمی به ابراز ارادت نسبت به وی پرداخته و تلویحا ضمن اعلام برائت از جریان انقلابی خود و حلقه اطرافیانش را به فتنه‌گران نزدیک‌تر دانست. اگرچه بعضی این موضوع را از عجایب روزگار دانستند که منسوبان یک دولت به کسانی که علیه دولت آنها به آشوب‌آفرینی پرداخته و آن را غیرقانونی عنوان می‌کردند ابراز ارادت و نزدیکی کنند اما این موضوع حقانیت نامگذاری «حلقه انحرافی»  را نشان می‌داد، حلقه‌ای که به تدریج از تمام بایدهای و شعارهای مطرح شده توسط خود منحرف شده تا آنجا که علیه آن دیدگاه به‌پا خیزند و امروز این حلقه کیهان را بزرگ‌ترین دشمن خود عنوان کنند.

بر همین منوال کار به جایی رسید که از طرف سیدحسن خمینی به طیف حلقه انحرافی دفتری در شمال تهران داده شد. جالب آنجاست که در مرور مواضع حلقه انحرافی شاهد آن هستیم این طیف پس از پایان دوره ریاست جمهوری تاکنون هیچ موضع‌گیری در قبال فتنه نداشته‌اند. این موضوع به خوبی گویای آن است که چرا امروز بازی حلقه انحرافی در زمین فتنه‌گران و غربگرایان انجام می‌شود.

در واقع آنچه امروز حلقه انحرافی انجام می‌دهد، پوششی برای فرار دولت از پاسخگویی به افکار عمومی فراهم کرده است. رسانه‌های زنجیره‌ای با بزرگنمایی این طیف و رفتارهایش، مانع از طرح مطالبات اصلی مردم و پاسخگویی مسئولان می‌شوند.

23302

کد خبر 732381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 43
 • عرشیا A1 ۰۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  245 8
  خدا وکیلی حال کیهان اصلا خوب نیست ،ایشالا که هر چه زودتر شفای عاجل پیدا کند ........
  • امیر...... A1 ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
   172 5
   واقعا.فقط جناب کیهان عزیز بفرمایند این چه سیستمیه که تمامی روسای جمهور حال فعلیشان پس از 8 سال تغییر میکنه؟فقط شما حالتان حال خوب است؟
 • بی نام CN ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  133 9
  باز گلی به گوشه جمال جناب شریعتمداری که رک میگه حمایت کردیم که کردیم، بزرگانی که روزه سکوت گرفتند رو کجای دلمون بذاریم؟
  • بی نام RO ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
   60 4
   اون موقع هم همین بود. اصلا انتقاد از حال فعلی نیست از حالات اون موقعشه.
 • بی نام A1 ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  171 5
  پس بصیرتتون چی شد.
 • بی نام A1 ۰۴:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  117 3
  شیطان
 • بی نام A1 ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  165 5
  ماشالله رو که رو نیس
 • بی نام A1 ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  123 3
  حال همه خراب است الا انقلابیون
 • بی نام A1 ۰۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  شأن مردم و سید محمد و سید حسن محبوب بالاتر از آن است که در جدال لفظی با کیهان قرار گیرد، خاصه عده‌ای که تلاش دارند تا با هوچی‌گری و هیاهو در مسیر دادرسی اختلال ایجاد کرده و آن را به بیراهه ببرند...
 • بی نام A1 ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  119 4
  مثل همیشه فرافکنی
 • توجیهیان A1 ۰۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  127 4
  رو که رو نیست...
 • شمس تبریزی A1 ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  111 5
  صحبتهای مهدی طائب در اردیبهشت 96 را گوش میکردم. میگفت در سال 84 پیش از انتخاب احمدی نژاد به اتفاق پناهیان و روانبخش با احمدی نژاد ملاقات داشتیم. مشایی هم بود. مشایی در آن جلسه میگه همه از شیطان به دست خدا شکایت کردن و شیطان هم از هاشمی به خدا شکایت کرده. طائب میگه از همین حرف مشایی متوجه شدیم که مشایی آدم بی تقوایی است و در آن جلسه فهمیدیم احمدی نژاد القائات مشایی را تکرار میکنه. طایب میگه مشایی چون اهل ریاضت های سنگین است قدرت تصرف در نفوس را پیدا کرده و از این جهت به روح احمدی نژاد مسلط شده. این حرفها مال سال 84 است. لطفا نگویید نمی شناختیمش و ملاک حال افراد است. رییس جمهور انتخاب کردن شما مثل هندونه خریدن بود. اینقدر با قضایا سرسری برخورد نکنید. هنوز هم نمیخواهید درس بگیرید.
 • مهزیار IR ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  میزان حل فعلی افراد است موسوی و کروبی هم زمانی جزو مقامات این کشور بودن اما سال 88 قصد بر اندازی نظام را داشتند یا هاشمی جزو ارکان اصلی نظام و انقلاب بود اما در اخر عمر حالت اپوزیسیون نظام را داشت در صدر اسلام هم افراد زیادی داشتیم جزو صحابه بزرگ پیامبر بودند اما روبروی حضرت علی ایستادند و شمشیر کشیدند پس میزان حال کنونی افراد است
  • امیر A1 ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
   84 5
   خدا نکشتت با این حال فعلتون
 • ایمان A1 ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  115 5
  باید کیهان را هم با باند احمدی نژاد محاکه کنند تا عدالت رعایت شود.خسارات کیهان به کشور اگر بیشتر از احمدی نژادیون نباشد کمتر نیست .
 • ب IR ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
  87 4
  میزان حال فعلی افراد است، البته هم میزان، هم حال و هم افراد توسط کیهان انتخاب می شوند.