۰ نفر
۱۵ تیر ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۳

پیش بینی ها از کاهش رشد اقتصاد آمریکا حکایت دارد.

پیش بینی های ارایه شده از سوی مقام های آمریکایی در خصوص کاهش رشد اقتصادی این کشور بار دیگر بازارهای جهانی نفت و سهام را تحت تاثیر منفی قرار داد. بلومبرگ به نقل از رییس فدرال رزرو دالاس اعلام کرد: رشد اقتصادی آمریکا در شش ماه دوم 2010 به مراتب کمتر از شش ماهه ابتدایی سال جاری میلادی خواهد بود .

بر این اساس پیش بینی شده است: میانگین نرخ رشد اقتصادی آمریکا تا پایان سال 2010 بین 2 تا 3 درصد خواهد بود . در پی  افزایش نگرانی سرمایه گذاران نسبت به وضعیت رشد اقتصاد جهانی قیمت جهانی نفت روز سه شنبه کاهش یافت و به کمتر از 72 دلار در هر بشکه رسید.

 رویترز گزارش داد: قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه اوت با 35 سنت کاهش به کمتر از 79/71 دلار رسید . قیمت نفت روز گذشته نیز با 81 سنت کاهش به کمتر از 14/72 دلار رسیده بود .

سرمایه گذاران بین المللی به شدت نگران وضعیت بحران بدهی و کسری بودجه اروپا و احتمال وقوع موج دوم بحران و رکود در اقتصاد جهانی هستند .

همچنین بحران مالی و اقتصادی منطقه یورو نیز تاثیر منفی زیادی تولیدات صنعتی چین و به طور کلی اقتصاد جهانی داشته است .

اوضاع بحرانی پیش بینی شده برای اقتصاد چین نیز تاثیر منفی شدیدی بر شاخص سهام بازارهای آسیایی داشته است . بر اساس این گزارش شاخص ام اس سی آی آسیا پاسیفیک امروز با 5/0 درصد کاهش روبرو شد . ارزش یورو در برابر دلار 3/0 درصد دیگر کاهش یافت و هر یورو در برابر 25/1 دلار داد و ستد شد . ارزش یورو در برابر ین ژاپن نیز کاهش یافت و هر یورو در برابر 40/109 ین داد و ستد شد . شاخص نیکی 225 توکیو با افت یک درصدی روبرو شد و به پایین ترین حد خود طی هفت ماه اخیر رسید.

کد خبر 73522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =