مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، جهاد کشاورزی استان اقدام به برخورد قانونی با ساخت و سازهای غیرمجاز در ۲۰ هکتار از اراضی منطقه حسین آباد شهرستان ابهر کرد.

جمال انصاری در این باره به خبرآنلاین گفت: قلع و قمع ۶۰ مورد مستحدثات ايجاد شده در اراضی زراعی و باغی و ۲۰ مورد پی کنی در شهرستان ابهر انجام و در ۲۵ مورد نیز اقدام به دپو مصالح ساختمانی موجود در اراضی کشاورزی این شهرستان شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، از ابتدای سال جاری تاکنون 137 مورد کانکس، آلاچیق و ساختمان مسکونی در سطح 317 هزار و 342 متر مربع از اراضی کشاورزی استان زنجان قلع و قمع شده است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور فرهنگسازی اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی در بین آحاد جامعه و جلوگیری از تغییر کاربری های غیر مجاز در استان زنجان، همه ساله اطلاعات و نکات لازم به طرق مختلف از جمله بروشور، پوستر، بنر و برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی اطلاع رسانی می شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به ثبت 544 گزارش مردمی طی سال جاری در سامانه 131 بیان داشت: از این تعداد 206 مورد منجر به عملیات شده است.

انصاری از صدور 168 فقره مجوز تغییر کاربری مجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان در سال جاری خبر داد و افزود: بهره‌برداران بخش کشاورزی در مناطق مختلف استان لازم است قبل از هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی خود با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه نسبت به اخذ مجوز تغییر کاربری اقدام کنند.

وی تصریح کرد: سعی شده است با تسهیل روند صدور مجوز برای تغییر کاربری های مجاز در اراضی کشاورزی کم بازده استان زنجان، فرآیند مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن برابر قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی و آیین نامه های مربوطه و نهایتا با تشخیص ضرورت در کمیسیون تبصره یک ماده یک انجام گیرد.

46

کد خبر 736336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =