مستاجرهای زلزله‌زده برای رفع مشکل اسکان چه کنند؟ / ایثارگران وام بدون سود می‌گیرند

دولت برای رفع مشکلات مربوط به مسکن مستاجرها در مناطق زلزله‌زده، کمک‌های بلاعوض و قرض‌الحسنه در نظر گرفته و برای ایثارگران هم تسهیلاتی اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مستأجرهای ساکن در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه "بدون کانکس و مجبور به کوچ" هستند. این یکی از مشکلات اصلی این بخش از هموطنان است. در این رابطه معاون عمرانی استانداری کرمانشاه اعلام کرد:به مستأجران مناطق زلزله‌زده پنج میلیون تومان کمک بلاعوض و 10 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
مجتبی نیک کردار گفت: مستأجران با دریافت این کمک و تسهیلات می‌توانند در شهرهای دیگر خانه دیگری را اجاره کنند اما امکان تحویل کانکس به آن‌ها وجود ندارد. کانکس تنها به مالکانی داده می‌شود که ملک آن‌ها به‌طور کامل تخریب شده باشد و برای واحدهای تعمیری نیز به هیچ عنوان کانکسی اهدا نمی‌شود.

آغاز پرداخت وام قرض الحسنه به ایثارگران زلزله زده کرمانشاه
همچنین برای کاستن از مشکلات ایثارگران زلزله زده، پرداخت تسهیلات جهت تعمیر و بازسازی منازل ایثارگرانی که عضو صندوق قرض الحسنه شاهد هستند آغاز شد.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با اعلام این خبر گفت: پس از سفر نماینده محترم ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان کرمانشاه و تأکید ایشان بر کمک رسانی به ایثارگران زلزله زده، 4 گروه از طرف صندوق قرض الحسنه شاهد به مناطق زلزله زده اعزام شدند.
افشین سفاهن گفت: بر اساس مصوبه هیئت مدیره صندوق، مقرر شد به هر ایثارگر مبلغ 50 میلیون ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد صفر ارائه گردد که پیش بینی می شود بیش از 3 هزار نفر از ایثارگران عضو صندوق از این تسهیلات بهره مند شوند.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با اشاره به استقرار تیم های اعزامی صندوق قرض الحسنه شاهد در شهرستانهای سرپل ذهاب، قصرشیرین، ثلاث باباجانی، دالاهو و گیلانغرب، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده نمایندگان صندوق تا سه هفته آینده در این مناطق حضور خواهند داشت و کلیه مراحل مربوط به فرآیند پرداخت وام به ایثارگران اطلاع رسانی خواهد شد.
46231

 

کد خبر 737868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =