زندانیان می‌توانند هزینه‌های زندگی خانواده خود را تامین کنند

مدیرکل زندان های همدان گفت: زندانیان همدان با شرکت در کلاس های حرفه آموزی و ایجاد اشتغال مولد و غیرمولد، چرخ زندگی خود و خانواده را می چرخانند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ حسن محمدیاری که در گردهمایی مسئولان اشتغال و حرفه آموزی زندان های این استان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: یکی از دغدغه های اصلی خانواده به ویژه پس از زندانی شدن سرپرست خانواده تامین معیشت فرزندان است.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل زندان ها برای رفع این دغدغه و رفع نگرانی خانواده ها، اقدام به ایجاد فضای کسب و کار در زندان و خارج از زندان کرده است.

محمدیاری، اظهار داشت: فراهم شدن زمینه کسب و کار برای زندانی زمینه را برای تامین مایحتاج روزمره خانواده فرد فراهم می کند و این امر موجب پیشگری از گرفتار شدن خانواده زندانی در دامن آسیب های اجتماعی می شود.

مدیرکل زندان های استان همدان یادآور شد: اشتغال در زندان شامل دو بخش مولد و غیرمولد است که در اشتغال مولد اداره کل زندان بابت آن به مددجو حقوق پرداخت می کند اما در اشتغال غیرمولد مددجو اقدام به فروش محصولات خود کرده و بابت فروش آن درآمد کسب می کند و اداره کل زندان در این صورت حقوقی به وی پرداخت نمی کند.

محمدیاری افزود: آمار اشتغال مولد در 9 ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 18 درصد افزایش یافته است.

وی گفت: 400 تن از زندانیان این استان نیز در مجموعه های و شرکت های خصوصی خارج از زندان از جمله فضای سبز مشغول به فعالیت هستند.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری کارگاه های جدید و کاربردی برای مددجویان زندان های بیان کرد: طبق تفاهم صورت گرفته با اداره کل فنی و حرفه ای استان همدان، در برگزاری دوره های جدید فنی و حرفه ای برای مددجویان به رشته هایی که دارای بازار کار و به روز هستند توجه می شود.

مدیرکل زندانهای استان افزود: به زودی از سوله جدیدی که برای اشتغال و حرفه آموزی در زندان همدان آماده شده، بهره برداری می شود که با افتتاح آن زمینه برای اشتغال بیشتر مددجویان در زندان همدان فراهم خواهد شد.

لازم به ذکر است، در این نشست درباره مسائلی نظیر پیگیری دستمزد برای زندانیان شاغل به کار، سرکشی و بازدید از مکان های اشتغال زندانیان در بیرون از زندان های استان، حضور فعال زندانیان در کلاس های فنی و حرفه ای و گشایش کارگاه اشتغال و حرفه آموزی در بازداشتگاه همدان بحث و گفت و گو شد.

 

 

48

کد خبر 737927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =