۰ نفر
۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با تاکید بر حل مشکلات صنایع کوچک، گفت: مدیران شهرک های صنعتی متولی اصلی صنایع کوچک در کشور هستند. ما نیز تلاش داریم تا ردیف بودجه پایدار برای حمایت از این بخش در بودجه سال ۹۷ تصویب شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک، صادق نجفی در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرک های صنعتی سراسر کشور با اشاره به اینکه از امروز هدف ما نجات کشورمان در حوزه صنایع کوچک است، اظهار کرد: هوش استراتژیک و مدیریت جهادی باید سرلوحه اقدامات مدیران قرار گیرد.

وی با تاکید بر توجه به بهره وری و آموزش در بخش صنایع کوچک، ادامه داد: تلاش برای مردم می بایست ملموس باشد. راهکارهای بسیاری برای توسعه بازار صنایع کوچک و متوسط وجود دارد که علاوه بر مسئولان باید مردم نیز در تحقق برنامه ها همراهی کند.

وی با بیان اینکه 92 درصد از صنایع کشور صنایع کوچک هستند به تکمیل ظرفیت واحدهایی که با ظرفیت کامل کار نمی کنند و نیز حل مشکل بازار این نوع صنایع تاکید کرد.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود: می توانیم با برند سازی و برنامه ریزی در این دو موضوع کار کنیم.

نجفی اضافه کرد: خوشبختانه الان در مجموعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت و دولت یک هماهنگی و همدلی و یک خواست و امید نسبت به این سازمان به وجود آمده و اگر بخواهیم می توانیم بخش زیادی از مشکلات اقتصادی کشور را در حوزه تولید و تجارت و حتی خدمات تامین کنیم به شرطی که بخواهیم.

وی ادامه داد: موقعیت کشور در شرایطی است که کوتاهی مساوی است با هزاران مشکل برای خود و جامعه ولذا باید با هوش استراتژیک و مدیریت جهادی این تلاش باید برای مردم ملموس باید .

معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت اظهار کرد : باید به این سازمان عرق داشته باشیم و تلاش کنیم از نیروهای سازمان مدیرانی برای آینده تربیت کنیم چراکه وقتی پرسنل می بینند که مدیران از بیرون مجموعه انتخاب می شوند قطعا روحیه خدمت نخواهند داشت و البته باید از بهترین ها استفاده شود و باید از توان کارشناسی پرسنل بهترین استفاده به عمل آید .

وی یاد آور شد : برای موفقیت بیشترباید هم مسوولین و هم مردم را هم با خودمان همراه کنیم و این همراهی نیازمند انتقال هدف و استراتژی به تولید کنندگان ، عرضه کنندگان و مصرف کنندگان است.

نجفی تاکید کرد : حوزه رسانه ای وظیفه بزرگی دارد که بتوانیم اهداف و برنامه ها را به مردم انتقال دهیم اگر می خواهیم موضوع اشتغال و معیشت حل شود یکی از راهکارها این است که این کارها را با مشارکت انجام دهیم و در این زمینه باید تلاش مضاعف انجام شود.

تلاش برای جلب بودجه پایدار در سازمان

وی یادآور شد: برنامه های متعددی در بودجه 97 هست و کارهای خوبی انجام می دهیم و رایزنی می کنیم که از بودجه پایداری در سازمان برخوردار شویم.

نجفی گفت: امکانات زیادی درکشور از جمله امکانات مناطق محروم و صندوق توسعه و ... هست و قطعا در بودجه 97 خواهید دید که نسبت به سال های گذشته وضعیت فرق می کند در حالی که این سازمان همیشه به عنوان یک سازمان ستاره دار و در لیست واگذاری ها بوده است.

وی تصریح کرد: هر جا احساس می کنیم نیاز به مقررات و قانون و آیین نامه دارد باید روان سازی صورت بگیرد و وضعیت فضای کسب و کار در کشور خوب نیست باید این فضا را آسان کنیم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نهایی شدن ایجاد شهرکهای بخش خصوصی افزود : بخش خصوصی باید سرمایه گذاری کند و ما نیز در کنار آن کمک کنیم.

وی تصریح کرد: آینده خوبی در حوزه آب و خاک نداریم و در شرایط بحران آبی در بعضی مناطق قرار داریم و باید در این زمینه به دنبال راهکار ، جایگزین ها و برنامه ریزی باشیم.

نجفی با تاکید برموضوع بهره وری و آموزش تصریح کرد : هر چقدر بتوانیم کارها را به صورت علمی تر انجام دهیم مطمئنا این برای نظام و نیز سازمان صرفه جویی به دنبال دارد و هر چه هزینه های تمام شده پایین بیاید سازمان بیشتر بهره مند خواهد شد.

35225

 

کد خبر 738847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
    0 0
    متولی صنایع کوچک؟؟؟؟؟ اداره شهرک صنعتی صرفا یک نوع شهرداری است برای نظارت بر ساخت و ساز ها در شهرک های صنعتی و تمام امور صنعتی توسط اداره صنعت و معدن انجام میشود . این سازمان اگر کاملا حذف شود کلی بودجه صرفه جویی می شود و هیچ ضرری هم ایجاد نمی شود. بودجه پایدار هم می خواهند