استاندار لرستان بر لزوم بازنگری قانون تخصیص آب در استانها تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر سید موسی خادمی در نشست اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به تولیدات کشاورزی، مصرف و تنظیم بازار اظهار داشت: در حوزه کشاورزی باید حذف واسطه‌ها صورت گیرد.

وی با بیان اینکه تولید باید با برنامه ریزی و مجوز باشد، هرچند در برخی از مجوزها مشکل وجود دارد، افزود: به منظور برنامه ریزی و تنظیم بازار مصرف هر کشاورز باید برای کشت محصول خود مجوزهای لازم را بگیرد.

استاندار لرستان تخصیص آب به استانها را یکی از مشکلات اساسی دانست و بیان داشت: در بحث آب و تخصیص آن ناعدالتی‌های نیز دیده می‌شود که باید تجدید نظر صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه بعضی استانها تولید کننده آب هستند اما آب کمتری استفاده میکنند اضافه کرد: بعضی از استانهای پایین دستی تخصیص آب بیشتری نسبت به استانهای بالا دستی داده شده لذا قانون تخصیص آب نیازمند اصلاح بوده و وزارت نیرو باید ورود پیدا کند.

دکتر خادمی موضوع آب را یک مسئله اجتماعی و عمومی توصیف نمود و تصریح کرد: استان‌های تولید کننده آب بحث فروش آب را مدنظر قرار دهند و به‌صورت آبخیزداری بالا دست این مساله را مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.

وی در ادامه افزود: اعتبارات کشاورزی همچنان ملی است این در حالی است که در بسیاری قسمت‌های دیگر اعتبارات را استانی کرده‌ایم.

46

کد خبر 739210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =