فرودگاه پیام، پایانه مسافری می‌شود

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با اعلام اینکه وزارت ارتباطات از سال گذشته ۱۷ میلیاردتومان به فرودگاه پیام کمک کرده است گفت: انباشت زباله درمجاورت فرودگاه پیام وجود معارضین دو مانع اصلی مسافری شدن این فرودگاه است و برای پیگیری در بدو امرباید این موانع برطرف شود.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از ‍پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز،" دکترمحمد جواد آذری جهرمی" وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات که بعنوان وزیر معین این استان در ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی تعیین شده است، صبح امروز به البرز سفر کرد تا ضمن اینکه پروژه های اقتصاد مقاومتی را در این استان بررسی می کند در پانزدهمین جلسه "ستاد اقتصاد مقاومتی" که در سالن شهدای دولت برگزار شد حضور پیدا کند.
وی در جمع اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان،گفت: گزارش های جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی درحال مطالعه قرار دارد و نماینده وزارت ارتباطات درنشست های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز حضور پیدا می کند.
وی با بیان اینکه نباید خلط مبحث بین تکالیف ذاتی دستگاه ها و وظایف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی وجود داشته باشد گفت: سبک پیگیری نیازهای البرز با توجه به استعدادهای بی نظیری که در این استان وجود دارد باید متفاوت تر از قبل باشد تا شاهد تحولاتی که مورد انتظار است باشیم.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروز آرزوی خیلی ها است که از تراکم جمعیت و بازار مصرف کننده استفاده کنند گفت: نمی شود در برنامه ستاد اقتصاد مقاومتی تولید و مصرف را از هم جدا کنیم.
وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری طالقان افزود: باید در روستاهای استان زیرساخت های ارتباطی وجود داشته باشد تا بخشی از ظرفیت های گردشگری شکوفا شود و بتوانیم درسایر شاخص ها به جایگاه مطلوب تری دست پیدا کنیم.
وزیر ارتباطات گفت: تجربه استاندار البرز در ایجاد شغل استان گیلان قابل توجه است و باید از ظرفیت ایشان استفاده کرد و در مسیر برنامه ای مدون در راستای ایجاد اشتغال پایدار حرکت کرد.
جهرمی با تاکید بر لزوم رفع موانع بخش خصوصی و اتاق بازرگانی ادامه داد:‌ تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی در بطن موضوعات باید وارد شود و مشکلات را برطرف کند.
وی بیان کرد: امروز در روستاها چون برنامه ریزی وجود ندارد تولیدات کشاورزی به جهت تغییر در روش عرضه در بازار به هدر می رود.
وزیر ارتباطات مسئولیت سازمان برنامه و بودجه استان را خطیر و سنگین دانست و تصریح کرد: باید برنامه ریزی جامعی برای پتانسیل های شهرهای مختلف استان و روش عرصه و تقاضا تولیدات و مصرف آن صورت گیرد.
جهرمی ادامه داد: البرز به لحاظ صنعت، کشاورزی و گردشگری نعمت های خدادادی خوبی دارد و مدیران و نیروی انسانی قوی دارد از این رو برنامه ریزی برای بهره مندی از این استعدادها باید در اولویت کار قرار داشته باشد.
وی با تاکید بر تقویت زیرساخت های بخش گردشگری در استان که با تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی محقق می شود بیان کرد: تمام برنامه ریزی ها باید با سند و مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی ارتباط داشته باشد و اصولی کار پیش برود.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه منطقه ویژه پیام در کریدور علم و فناوری کشور قرار دارد گفت: فاز دوم طرح مطالعاتی این طرح در حال اتمام است.
وی در رابطه با پیگیری مسافری شدن فرودگاه پیام نیز گفت: مسایل زیست محیطی و وجود زباله ها در اطراف فرودگاه و همچنین معارضین اصلی ترین موانع برای راه اندازی خط مسافر بری فرودگاه پیام است که باید از سر راه برداشته شود.
جهرمی ادامه داد: البرز ییلاق خوب و مفید برای کرج و تهران است و عمده مانع نیز جاده کرج و گلوگاه جاده ای است که صنعت گردشگری را به سمت شرق تهران هدایت کرده است. بنابراین طرح جامع گردشگری استان باید به سرعت تکمیل شود و با تخصیص اعتبارات مناسب حمایت خواهد شد.
وی با تاکید بر فعال شدن کارگروه ها تا دو ماه آینده افزود: شاخص های عملکردی استان البرز حاکی از روندی مطلوب است و نشان می دهد که استان البرز نسبت به استانهای دیگر در شاخص ها رشد داشته است .

 

48

کد خبر 739778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =