راه اندازی سامانه ثبت تخلفات رانندگی در معابر استان لرستان

تسنیم نوشت:جانشین پلیس راهور استان لرستان گفت: راه‌اندازی سامانه‌ ثبت تخلفات رانندگی در معابر استان اقدام مناسبی است و فراهم کردن امنیت روحی روانی، احساس امنیت در شهروندان و ارتقای فرهنگ ترافیکی مردم در راستای بازدارندگی تخلفات از مزایای این طرح به شمار می‌رود.

محمد زارعی  در هشتمین جلسه ستاد درآمد استان که در سالن جلسات سازمان مدیریت برنامه‌وبودجه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: وصولی جریمه تخلفات توسط پلیس راهور استان هشت میلیارد و 226 میلیون تومان بوده که از بسیاری از استان‌ها وصولی بیشتری داشتیم که نشان می‌دهد عوامل پلیس راهور با تخلفات برخورد جدی دارند.

وی افزود: در 13 آبان ماه امسال جلسه‌ای برگزار و مباحثی در راستای مطالبه پلیس، شهروندان و استقرار تجهیزات الکترونیکی هوشمند در سطح معابر مطرح شد که از این مبلغ دو میلیارد و 800 میلیون تومان به خرم‌آباد اختصاص یافت.

جانشین پلیس راهور استان لرستان عنوان کرد: متأسفانه هر چه تلاش می‌کنیم تا از این اعتبار استفاده شود ولی صرف اقداماتی می‌شود که مرتبط با مسائل ترافیک و امنیت مردم نیست.

وی بیان کرد: اگر سامانه‌ها را در سطح معابر راه‌اندازی کنیم اقدام مناسبی است که اولین مزایای آن فراهم کردن امنیت روحی روانی، احساس امنیت در شهروندان و ارتقا فرهنگ ترافیکی مردم در راستای بازدارندگی تخلفات است.

زارعی تصریح کرد: کاهش تخلفات به‌ویژه تخلفات حادثه‌ساز، تصادفات و تعداد تلفات و مجروحان حوادث و کاهش میزان برخورد چهره به چهره مردم با مأموران از مزایای دیگر راه‌اندازی سامانه است و از طرفی می‌توانیم نیروها را در بخش‌های خدماتی و فرهنگ‌سازی به‌کارگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بحث درآمدزایی تجهیزات نیز مطرح است به‌طوری‌که اگر سیستم را در شهرها به‌ویژه مرکز استان راه‌اندازی کنیم می‌توانیم درآمدزایی داشته باشیم و در چارچوب ایمن‌سازی معابر استفاده کنیم.

 

46

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 741025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =