ایسنا نوشت: براساس نتایج نظرسنجی انجام شده، نیمی از مردم آلمان بر این باورند که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان باید پیش از انتخابات آتی که قرار است در سال ۲۰۲۱ برگزار شود، استعفا کند.

به گزارش خبرگزاری آلمان (د.‌پ‌.‌آ)، پایگاه نظرسنجی یوگاو اعلام کرد: ۴۷ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی می‌خواهند مرکل استعفا کند و در مقابل تنها ۳۶ درصد بر این باورند که وی باید دوره صدراعظمی خود را کامل کند.

پس از برگزاری انتخابات پارلمانی در ۲۴ سپتامبر، پایگاه یوگاو نظرسنجی در آن زمان انجام داده بود که براساس نتایج آن تنها ۳۶ درصد خواستار ترک زودهنگام مرکل از صدراعظمی بوده و در مقابل ۴۴ درصد می‌خواستند که مرکل به راه خود ادامه دهد.

قرار است مذاکرات برای ائتلاف میان جبهه محافظه کار مرکل و همچنین سوسیال دموکرات‌های چپ میانی در هفتم ماه ژانویه آغاز شود.

شکست کامل این مذاکرات می‌تواند به برگزاری انتخابات زودهنگام در سال ۲۰۱۸ منجر شود.

پس از انتخابات سپتامبر تمام توجهات فورا به نحوه تشکیل ائتلاف متمرکز شد. احزابی مانند دموکرات‌های آزاد دوستدار تجارت و سوسیال دموکرات‌های چپ‌میانه هر دو تجربه حضور در ائتلاف‌های دولت آلمان را دارند، اما این بار تمایلی به ائتلاف با محافظه‌کاران مرکل ندارند و بسیاری در خارج از بعد جدیدی به این کشور می‌نگرند؛ اینکه آلمان‌ها حتی قادر به تشکیل یک دولت ائتلافی نیستند. کابینه موقتی که از اکتبر روی کار است، با حداقل کارایی انجام وظیفه می‌کند.

52311

کد خبر 741089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =