۰ نفر
۱۹ تیر ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۹

شرکت کلت با ساخت دیتا سنتر ماژولار نسل جدیدی از این فناوری را راهی بازار نموده است. مرکز داده جدید به صورت بسته های آماده و قابل نصب است که در کمتر از 4 ماه از زمان سفارش قابل استفاده در مجموعه های بزرگ و کوچک است.

ویژگی منحصر بفردش ماژولار بودن آن است که در هر جایی قابل نصب بوده و کاربر هر زمان که لازم باشد می تواند با افزودن بسته آماده دیگر دیتا سنتر خود را توسعه بخشد.

دیتا سنتر مذکور توسط شرکت کلت به صورت پیش ساخته و با تمام امکانات نرم افزاری و سخت افزاری ساخته شده و تحویل مشتریان می شود. این شرکت با فناوری ابداعی خود تا کنون 19 دیتا سنتر بزرگ را در مساحتی به اندازه 21هزار متر مربع راه اندازی کرده و مورد پشتیبانی قرار داده است. نرخ بهینه سازی مصرف انرژی نیز بر اساس استانداردهای ساخت دیتا سنتر در حالت فول 1.21 است. ویژگی های مدنرج در استاندارد موسوم به Tier III در ساخت این دیتا سنتر لحاظ گردیده است. هر ماژول 5 هزار متر مربع بوده و امکانات سرمایشی و گرمایشی و مسائلی چون اطفاء حریق در آن تعریف و تبیین شده است.

 

colt datacenter

 

ژنراتور های پشتیبان معادل 850 KVA از این ماژول حمایت می کند. راکش بهاسین مدیر اجرایی شرکت کلت می گوید مشتریان دیتا سنتر زمان استارت و استفاده از سیستم برایشان بر اساس حجم وسیعی از اطلاعات جابجا شده مهم است و برای همین نمی توانند یک سال منتظر بمانند تا سیستم مورد نظر مهیا گردد چرا که بر اساس معادلات و طراحی های انجام شده برای دیتا سنتر معمولی باید بیش از یک سال وقت صرف کرد تا چنین مرکزی آماده و پیاده سازی گردد در حالی که با روش شرکت کلت همه چیز 4 ماهه تحویل مشتری می گردد. همچنین به گفته وی هزینه های اضافی و هزینه های پنهان نیز که در دیتا سنترها وجود دارد در این سیستم دیده نمی شود و همچنین مشکلات زیست محیطی نیز در آرشیتکت جدید وجود ندارد.

این شرکت فعلا مشتریان اروپایی داشته و ممکن است با توسعه سیستم های خود به مشتری یابی در آن سوی اروپا نیز دست زند. مایکروسافت و شرکت Digital Realty Trust نیز از این رهیافت استقبال کرده اند و در حال راه اندازی برخی از دیتا سنترهای خود منطبق با بلوک های ساخته شده از قبل هستند.

توسعه روش جدید ساخت دیتاسنتر به شرکتهای بزرگ و کوچک کمک می کند تا در زمانی بسیار کمتر از زمان معمول سیستم خود را راه اندازی کرده و هر وقت بخواهند دست به توسعه ان بزنند و با افزودن ماژولهای بعدی که به صورت بلوکی و از قبل ساخته شده هستند، وارد مدار نموده و به دیتا سنتر اصلی اضافه نمایند تا کارایی و بهینه سازی مرکز داده خود را تضمین نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه نمایید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 74192

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =