چهار شهر استان زنجان تحت پوشش فاضلاب شرکت آب و فاضلاب شهری قرار دارد و تنها ۲٫۵ درصد از جمعیت شهری زنجان تحت پوشش فاضلاب شهری قرار گرفته اند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اعلام این خبر به خبرآنلاین گفت: هزار و ۶۰۰ کیلومتر از شبکه آبرسانی شهری در سطح استان زنجان فرسوده است که عامل هدر رفت آب محسوب می شود.
به گفته علیرضا جزء قاسمی، بیش از هزار ۶۰۰ کیلومتر از شبکه‌های آب‌رسانی استان زنجان معادل ۵۰ درصد فرسوده است و نوسازی شبکه‌های آب‌رسانی به اعتبارات زیادی نیاز دارد.

وی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۰ کیلومتر از تأسیسات و شبکه آب‌رسانی در استان زنجان نوسازی شده است و شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان نسبت به نوسازی تأسیسات شبکه آب‌رسانی تأکید زیادی دارد چرا که توجه به این امر مهم باعث جلوگیری از هدر رفت آب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان به اهمیت نوسازی شبکه آب‌رسانی و تأسیسات شهری اشاره کرد و گفت: نوسازی و بهسازی شبکه آب‌رسانی از وارد آمدن خسارات سنگین جلوگیری می‌کند.

۲۱ شهر شامل ۷۰۰ هزار نفر جمعیت استان زنجان تحت پوشش آب و فاضلاب شهری استان زنجان هستند و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان زنجان تحت پوشش خدمات آب شرب بهداشتی قرار دارند.

 

48

کد خبر 743043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =