ایسنا نوشت: استاندار تهران گفت: از مردم استان تهران تشکر می‎کنیم که در این چند روز بلوغ فکری و علاقه خود را به نظام جمهوری اسلامی نشان دادند. اگرچه حرف‌ها و انتقاداتی دارند که ما مسئولان باید گوش کنیم و در جهت رفع آن اقدام کنیم. عده‌ای هم در این میان موج سواری می‌کنند و به دنبال اهداف خود هستند ضمن اینکه تعرض به اموال عمومی و تخریب را هیچکس نمی پذیرد.

محمدحسین مقیمی افزود: معاون اول رئیس جمهور بخشنامه‌ای دادند که براساس آن همه مسئولان با مردم ارتباط داشته باشند. در استانداری تهران نیز از همان ابتدای ورودم ملاقات مردمی را از برنامه های اصلی اعلام کردیم و تاکنون سه ملاقات با شهروندان استان برگزار شده است و مسائل و مشکلات مردم در بخش های مختلف در این ملاقات ها پیگیری می شود. تاکنون ۶ سفر به شهرستان های استان تهران داشتیم و علاوه بر بررسی وضعیت شهرستان ها در شورای برنامه ریزی استان مشترک با کمیته برنامه ریزی شهرستان ها، در مسجد جامع هر شهرستان با مردم ملاقات مردمی داریم.

استاندار تهران در مورد اعتراضات چند وقت اخیر کشور نیز عنوان کرد: ارتباطی میان این اقدامات و صحبت‌ها و خواسته‌های مردم وجود ندارد و خود مردم به ما دلگرمی دادند و توانستیم این روزها را پشت سر بگذاریم.

مردم به راحتی نقد می‌کنند و به مسئولان ناسزا می‌گویند

همچنین بنا بر این گزارش، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان گفت: در حوزه عملکردها وجود تبعیض‌ها برای مردم آزار دهنده بوده و تحمل نمی‌کنند و اگر رفع شود تحمل مشکلات اقتصادی برای مردم آسان‌تر است.

وی خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزیابی‌هایی از انقلاب اسلامی ایران دارند، با توجه به اصول قانونی اساسی می‌توان فهمید که انقلاب اسلامی مردم را صاحب عزت کرد، قبل از انقلاب مقامات وقت جرات نمی‌کردند بدون نظر آمریکایی‌ها قدمی بردارند. کدخدایی بیان کرد: قبل از انقلاب هم این موضوعات در کشور ما بود، رضاخانی که طی هفته گذشته شنیده شد که شعار به نفعش می‌دهند، سیدضیاء که عامل انگلیس هست خاطراتش را منتشر کرد، افرادی که سنگ رضاخان را به سینه می‌زنند این خاطرات را مرور کنند .

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی عزت، امنیت، استقلال و آزادی واقعی را برای ما به ارمغان آورده است، آیا می‌شود از نطق و انتقادی علیه مقامات در قبل انقلاب مطلبی داشته باشیم، این روزها مردم به راحتی در ارتباط با عملکرد مسئولان نظام نقد و نظر داده که حتی برخی مواقع به ناسزا گویی هم کشیده می‌شود.

وی تصریح کرد: همین روزها دولتی که مدعی دموکراسی است به صورت علنی در امور داخلی یک کشور دخالت می‌کند، نماینده بی‌سواد این کشور در سازمان ملل در اصل اولیه در منشور سازمان ملل که عدم مداخله است شعارهای ضدانقلاب اسلامی را تکرار می‌کند و از سایر کشورها در خواست می کند به آن بپیوندند.

کدخدایی ادامه داد: باید در این جهت دوستان حقوقی و بین‌المللی در این ارتباط اعتراض کرده و به رئیس سازمان ملل نامه بنویسند و دولت ما هم باید از رفتارهای مداخلانه جویانه آمریکا شکایت کند.

از سر غرور دشمن را حقیر نشماریم
همچنین مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اعتراض حق مردم است و راه قانونی دارد، گفت: مسئولان باید برای حل مشکلات مردم چاره‌جویی کنند.

وی با اشاره به اینکه همواره باید هوشیاری خود را حفظ کنیم و از سرغرور دشمن را حقیر نشماریم و مراقب طراحی‌های نوین او و توطئه‌های رنگارنگ و جدید او باشیم اظهار داشت: ما نباید بگذاریم فساد اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی و تباهی‌های سیاسی در جمهوری اسلامی ادامه یابد. به دشمنان خودمان نباید خوش‌بین شویم و از ایادی و مزدوران داخلی آنها نباید غفلت کنیم. اگر به فکر نجات خود و نسل‌های آینده‌ایم باید درصدد پاکسازی بنیادین جامعه از مفاسد گوناگون باشیم. در این زمینه نیز من خوش‌بینم زیرا دین ما اصلا دین طهارت و پاکی است و آلودگی‌ها را بر نمی‌تابند. من امیدوارم به لطف و مدد الهی و همت مردم آزاده هر چه زودتر این نابسامانی‌ها را پشت سر گذاریم، اقداماتی که به بدان منظور باید انجام دهیم مفصل است و البته تشریح آنها مجال دیگری نیاز دارد.

27215

کد خبر 743406

برچسب‌ها