مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: طرح روستا تعاون در روستاهای کمتر توسعه یافته استان لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علی آشتاب با اشاره به اجرای طرح روستا تعاون در استان لرستان اظهارداشت: این طرح جهت توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح روستا تعاون در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و حمایت از تولید و اشتغال است، افزود: هدف از اجرای این طرح توسعه بازار محصولات روستایی، بهبود وضعیت زندگی و پیشگیری از مهاجرت روستاییان است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: هدایت سرمایهها به سمت اشتغال مولد، استفاده بهینه از منابع و مزیت‌های روستا، افزایش راندمان و کاهش هزینه، هم‌افزایی در تولید محصولات روستاییان از دیگر اهداف اجرای طرح روستا تعاون است.

وی روستا را کانون ارزش آفرینی دانست و بیان کرد: اجرای طرح روستا تعاون سبب افزایش مشارکت مردمی، توسعه پایدار مناطق روستایی و سازماندهی سرمایه‌های خرد می‌شود.

آشتاب با اشاره به اینکه با اجرای این طرح در روستاهای کشور دو هزار طرح تعاونی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها 26 هزار و 218 شغل مولد در روستاهای کشور ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح روستا تعاون در دو مرحله اجرا و در هر مرحله 1000 تعاونی در هزار روستای کشور ایجاد می‌شود، تصریح کرد: این طرح در روستاهای کمتر توسعه یافته لرستان نیز اجرایی می‌شود.

 

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 743710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =