۰ نفر
۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۵

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری آمریکا اواخر ماه جاری میلادی با دستور کار"اول آمریکا" در نشست "مجمع جهانی اقتصاد" در داووس سوئیس شرکت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کاخ سفید تایید کرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست عالی‌رتبه سیاسی و تجاری داووس شرکت خواهد کرد. مجمع جهانی اقتصاد برای اولین بار در ژانویه سال ۱۹۷۱ و در شهر داووس به عنوان جایی برای جمع شدن رهبران اقتصادی و سرمایه‌داران اروپایی راه‌اندازی شد و اکنون هم گردهمایی سالانه ثروتمندان و قدرتمندان به شمار می‌رود.

رویه سنتی این نشست تاکید بر همکاری و ارتباط درونی جهانی است اما سارا سندرز هاکبی، سخنگوی کاخ سفید گفت ترامپ سیاست‌هایش برای تقویت تجارت، صنایع و کارگران آمریکایی را ارائه خواهد داد.

این گردهمایی برای ۲۳ تا ۲۶ ژانویه (سوم و چهارم بهمن ماه) با عنوان "خلق آینده مشترک در جهانی رو به انحطاط" برگزار می‌شود.

ترامپ اولین رئیس‌جمهوری وقت آمریکا از زمان بیل کلینتون است که شخصا در این نشست شرکت می‌کند. سال گذشته جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری وقت آمریکا در داووس حضور یافت. شی جینپینگ هم در ۲۰۱۷ اولین رئیس‌جمهوری چین شد که در داووس حضور یافت.

52311

کد خبر 744779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =