نمایش «پاشا» اثر برگزیده استانی برای حضور در بخش رقابتی سی و ششمین جشنواره تئاتر کشور با استقبال گسترده تبریزی ها راهی این یورداد مهم هنرهای نمایشی کشور شد.

به گزارش خبرآنلاین، «پاشا» نوشته ی اکبر شریعت و کارگردانی نازیلا ایرانزاد بنام به عنوان اثر منتخب استانی برای حضور در بخش رقابتی سی و ششمین جشنواره تئاتر کشور سوم بهمن ماه در تالار مولوی تهران به صحنه می رود.

این نمایش در روایتی نو از دوران قحطی و مبارزات مشروطه در تبریز به زبان ترکی، با پرداختن به نقش و سهم چشمگیر زنان در شکل گیری مبارزات مشروطه روایتی جدید از مشکلات و زندگی مردم عامی تبریز در این دوران بیان می کند.

"اکبر شریعت" نویسنده پاشا معتقد است این نمایش قصد دارد به جای مردم مظلوم حرف بزند و "نازیلا ایران زاد بنام" به عنوان کارگردان می گوید: پاشا حکایتی است برای زینب های در قید حیات، برای تمام زنان سرزمینم و به قول شاعری احتمالا «زینب پاشا نام تمام زنان سرزمینم می تواند باشد.»

نمایش «پاشا» با بازی بهرام حسن بابایی، محمدرضا قنبری، رقیه ولی پور، وحیده صحرانورد، صدیقه دریانی، عارفه عارف فام، علی عباس پور، وحید شیرزاد، مهدی سمساری، دل‌آرام حبیب پیران، محمد اردوبادی و... راهی جشنواره تئاتر فجر شد.

گفتنی است، نمایش «پاشا» در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی ضمن کسب بهترین اثر، جوایز بخش های مختلف پوستر، آهنگسازی، بازیگری، نویسندگی و کارگردانی را از آن خود کرد.

 

46

 

کد خبر 748309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =