مهر نوشت:رئیس سازمان توسعه و تجارت مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه ۹ نفر سود کلانی را از ممنوعیت واردات خودرو به دست آورده‌اند، شایعه خواند و گفت: این حرف‌ها چیزی جز شایعه نیست.

 مجتبی خسروتاج امروز در حاشیه چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌ اقتصادی با جمهوری بلاروس در جمع خبرنگاران  در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه گفته می‌شود، ۹ نفر سود کلانی را از محدودیت واردات خودرو به دست آورده‌اند؟، اظهارداشت: در این رابطه نباید مصاحبه دادستان کل کشور را فراموش کرد؛ این ارقام و این حرف‌ها جز شایعه چیز دیگری نیست، اگر قرار باشد با یک سری ارقام و شایعات جامعه را نسبت به کل کشور و سیاست‌های کشور زیر سوال ببریم، باید نسبت به دستگاه قضایی پاسخگو باشیم.

رئیس سازمان توسعه و تجارت افزود: به دنبال تغییر تعرفه در هر کالایی ممکن است بحث‌هایی از جمله ایجاد رانت هم به وجود بیاید و این طبیعت نظام تجاری است.

خسروتاج  با بیان اینکه در هر دوره‌ای یک سری مقررات تجارت و تعرفه‌ها عوض می‌شود، گفت:  در سال گذشته تغییرات سود بازرگانی و تغییرات تعرفه‌ای انجام نشد و طبیعی بود که امسال این کار انجام شود.

وی اضافه کرد: در هر کالایی که بخواهیم در جهت حمایت از تولید داخلی قدمی برداریم ممکن است عده‌ای بگویند با افزایش تعرفه‌ها عده‌ای پولدار شدند، پس ما دست به تغییرات تعرفه‌ای برای کنترل واردات نزنیم؟

خسروتاج با بیان اینکه تغییرات تعرفه‌ای برای نظام تجاری کشور لازم است، افزود:  هر میزان ثبات آن بیشتر باشد، بهتر است و حتی خود واحدهای صنفی خواهان این تغییرات تعرفه‌ای هستند.

به گفته وی تجارت خودرو در کشور رقم ۲ میلیارد دلاری دارد.

خسروتاج در بخش دیگری از سخنان خود درباره  روابط بانکی ایران و بلاروس نیز اظهارداشت: در حال حاضر بانک تجارت ایران در بلاروس شعبه دارد و مقدمات همکاری سایر بانک‌های ایران با بانک‌های بلاروس هم فراهم شده است.

 

3535

کد خبر 748353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام RO ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  2 0
  من که باور کردم
 • میرزا اسدالله RO ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  7 0
  جناب خسرو تاج تغییرات سود بازرگانی و تغییرات تعرفه‌ای کش تنبان نیست که هر گاه خواستید برای احساس راحت داشتن شل و سفت اش کنید. گمان می کنید با مردم عصر حجر روبرویید که نمی دانند رانت اطلاعاتی و برنامه ریزی مافیایی مشتی واردات چی مرتبط با نهادهای قانون گذاری و تعرفه بازی در دولت و مجلس یعنی چه؟ تهدید به پاسخگویی منتقدان به دادستانی را هم به عنوان اهرم فشار استفاده بکار نبرید اگر کسانی که در راس سازمانهای بازرسی کننده کشور هستند نگران از تبعات برخورد با هر نادرستی و ناراستی نبودند کشور به اینجا نمی رسید...
 • سوته دل RO ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  5 0
  به دنبال تغییر تعرفه در هر کالایی ممکن است بحث‌هایی از جمله ایجاد رانت هم به وجود بیاید و این طبیعت نظام تجاری است؟ نه عزیز برادران اینها نشانه حاکمیت رانت اطلاعاتی رابطه نهانی و سودچویانه با کارگزاران و نهاده های تعرفه باز و قانون ساز و جریانات مافیایی تکاثر ثروت در کشوری که چپاول حق همگان برای درست کردن اوضاع دنیوی عده ای قلیل روالی اشکار و همیشگی است...
 • بی نام A1 ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  7 0
  شفاف عمل نمی کنید دلتون خواست هر کاری می کنید بدبخت ما مردم که مجلسمون خوابه و نظارت نمی کنه و گزارش نمیده
 • راد RU ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  7 0
  دولت علاوه بر عدم صیانت از پول ملی زندگی ومعیشت واشتغال ۹۸درصد مردم را رها کرده ودیگر مقبولیتی بین مردم ندارد
 • مهدی A1 ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  5 0
  نهایتش دو هزار میلیارد بوده. الکی گنده اش کردند شبکه های مجازی فقط کاش این دانشمندان اقتصادی توضیح میدادند با چه توجیهی برای حمایت از پراید و پژو 405 واردات بنز و بی ام و ... را سخت کرده اند؟