۰ نفر
۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸

در پی خداحافظی رونالدینیو از دنیای فوتبال رسانه‌های اسپانیایی فاش کردند این ستاره برزیلی پیش از پیوستن به بارسلونا برای آمدن به رئال‌مادرید با کارلوس کی‌روش سرمربی وقت کهکشانی‌ها به توافق رسیده بود.

روزنامه خبرورزشی نوشت: بنا بر این گزارش در تابستان ۲۰۰۳ کارلوس کی‌روش که هدایت رئال‌مادرید را بر عهده گرفته بود پس از مشورت با روبرتو کارلوس به باشگاه توصیه کرد این بازیکن را به خدمت بگیرد. کی‌روش در این خصوص به باشگاه گفت: «او بازیکن خوبی است، می‌تواند مثل زیدان با توپ بازی کند و مثل رونالدو گل بزند.»
اما پرس رئیس باشگاه رئال با درخواست کی‌روش مخالفت کرده و می‌‌گوید تصمیم ندارم رونالدینیو را بخرم. برای چندین روز کی‌روش همچنان با رونالدینیو مذاکره می‌‌کند اما پرس همچنان زیر بار نمی‌رود. آخرین بار رئیس رئال به کی‌روش گفت: «رونالدینیو زشت است و هیچ کمکی به فروش پیراهن باشگاه نخواهد کرد. شرکت‌های آرایشی و زیبایی هیچ علاقه‌ای به همکاری و تبلیغات با این بازیکن ندارند. من به جای رونالدینیو، بکام را خواهم خرید که یک برند جهانی است و تمام جهان و حتی کل آسیا رئال را به خاطر او دوست خواهند داشت.»
کی‌روش در پاسخ پرس گفت: «تو فقط به فروش پیراهن فکر می‌‌کنی، بکام بازیکن بسیار خوبی است اما او الان در حد رونالدینیو نیست.»
در همان زمان خوزه پکرمن که بعد هدایت آرژانتین را بر عهده گرفت در این خصوص گفت: «رئالی‌ها، رونالدینیو را دست‌‌کم گرفتند، اگر من جای آنها بودم به جای فروش پیراهن به فوتبال فکر می‌کردم.» در نهایت رئال‌مادرید با وجود مخالفت کی‌روش با مبلغ ۳۵ میلیون یورو بکام را به خدمت می‌گیرد و رونالدینیو با ۲۵ میلیون یورو راهی بارسا می‌شود، به این ترتیب پس از آن رئال پول به دست می‌آورد و بارسلونا عناوین را درو می‌کند. در ادامه رونالدینیو اگر چهره‌ای زیبا نبود اما کمک کرد تا بارسا حتی پولی بیشتر از رئال به دست آورد و در ادامه پرس که تا پیش از آن با اقتدار فرمانروایی می‌کرد در سال ۲۰۰۶ به مرز استعفا رسید.

43503

کد خبر 748400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =