ایرنا نوشت: رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: فضای مجازی بلایی است که به جان ما افتاده است و اگر جلوی آن را می گرفتند کار به اینجا نمی رسید.

آیت الله احمد جنتی روز پنجشنبه در ابتدای سومین جلسه مشترک هیات رییسه مجلس خبرگان با کمیسیون های داخلی با تبریک میلادحضرت زینب و دهه فجر خطاب به نمایندگان خبرگان گفت: ما باید الگوی عمل به وظایف اسلامی باشیم زیرا جامعه طلبگی و خبرگان در سطح عالی هستند و اگر احکام اسلامی را رعایت نکنیم جای تاسف دارد.

وی اعضای مجلس خبرگان را به رعایت نظم توصیه کرد و ادامه داد: نظم باید سرلوحه کارهای ما باشد زیرا باید برای دیگران الگو باشیم.

جنتی در ادامه سخنان خود به مسایل جاری کشور پرداخت و افزود: مشکلات زیادی در کشور وجود دارد که باید برای آنها راه حل پیدا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: مشکل عمده کشور اقتصادی و معیشتی است البته در مسایل فرهنگی و سیاسی به خصوص فضای مجازی

نیز مشکلاتی وجود دارد.

جنتی در بحث موضوعات اقتصادی مشکلات بانکی را از مسایل اصلی عنوان کرد و گفت: اتفاقاتی که در مشهد رخ داد از ابتدا به دلیل مسایل بانکی بود و موسسه ها و بانک های قلابی مقداری از پول های مردم را نگه داشتند و برنمی گردانند.

دبیر شورای نگهبان افزود: افرادی که مسوول هستند درباره معیشت مردم کوتاهی می کنند و قطعا در برابر خدا و مردم مسوول هستند و اگراز اول کوتاهی نمی کردند کار به اینجا نمی کشید و چون روی این قضیه کار نکردند این مشکلات ایجاد شده است.

وی افزود: مردم ما مردم نجیبی هستند و از مردم تقدیر می کنم و باید آنها را دعا کنیم زیرا به دنبال امنیت هستند و نمی خواهند اغتشاش کنند ولی این موضوع حد و حدود دارد و کسی که گرسنه است تا چه جایی می توانند تحمل کند؟

جنتی ادامه داد: باید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند باید استفاده شوند و البته نباید هم عضو دولت باشند. یکی از مقامات می گفت این که ما جلو قاچاق را می گیرم می توانیم کار خود را بهتر انجام دهیم چون قاچاق مانع تولید و اشتغال می شود.

وی خاطر نشان کرد: پس می توان جلو قاچاق را گرفت چون قسمت زیادی از قاچاق از کمرگ ها وارد می شود و این مصیبت است.

رییس مجلس خبرگان رهبری یکی دیگر از مشکلات مردم را بحث معیشت دانست و ادامه داد: همه باید هر کاری که می توانند در این موضوع انجام دهند تا مشکلات مردم کمتر شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات سیاسی و فرهنگی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: فضای بلایی است که به جان ما افتاده است و اگر جلو فضای مجازی را می گرفتند کار به اینجا نمی رسید. من گفته ام که نمی شود کلا جلو فضای مجازی را گرفت ولی می توانیم آن را کند کنیم.

جنتی افزود: در دیگر کشورها اجازه نمی دهند که فضای مجازی هستی آنها را از بین ببرد، مانند چین و ژاپن که فضای مجازی را کنترل کردند و فضای کشور آنها آرام بوده و امنیت دارد.

دبیرشورای نگهبان افزود: متاسفانه کمی دیر شده است که فضای مجازی کنترل کنیم ولی اتفاقات اخیر یک هشدار بود که فضای مجازی به آن کمک کرد البته از خارج هم حمایت می شد و گفتند که باز هم این کار را انجام می دهند.

وی افزود: روز سه شنبه رهبر معظم انقلاب با عده ای از متخصصان فضای مجازی جلسه ای داشتند و مدتها روی این موضوع فکر کردند و از این پس باید کارهای مهمی انجام شود.

جنتی گفت: ما خیلی از کارها را می دانیم که باید انجام دهیم ولی این کارها را باید چگونه انجام داد مهم است. بسیاری از افرادی که در کشور مسوولیت دارند ناتوان هستند و باید عوض شوند و افراد توانمند مسوولیت ها را بپذیرند.

وی همچنین به گزارشی درباره حضور نمایندگان مجلس خبرگان در کارگرو های این مجلس اشاره کرد و گفت: بیشترین درخواست حضور نمایندگان مجلس خبرگان در کارگروه دین و فرهنگ است و اگر دیگر نمایندگان می خواهند در کارگروه ها و کمیسیون های تخصصی شرکت کنند باید تخصص لازم را داشته باشند و با طلبگی نمی توان در این کارگروه ها شرکت کرد.

پس از سخنان آیت جنتی، آیت الله احمد خاتمی دستور بعدی این جلسه را اعلام کرد که مربوط به ارایه گزارش درباره اقدامات انجام شده در زمینه تشکیل هیات اندیشه ورز بود. پس از آن جلسه غیر علنی برگزار شد.

2929

کد خبر 749126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  53 1
  بسیاری از افرادی که در کشور مسوولیت دارند ناتوان هستند و باید عوض شوند و افراد توانمند مسوولیت ها را بپذیرند. جمله جالبی فرمودن سن سال خود ایشان چقدره و چند ساله در بالاترین سطوح مدیریتی هستن
 • بی نام A1 ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  65 0
  چین و ژاپن که فضای مجازی را کنترل کردند و فضای کشور آنها آرام بوده و امنیت دارد. ژاپن بالاترین سرعت اینترنت دنیا رو داره
 • بی نام A1 ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  42 3
  صد در صد اقتصاد را به دولت بسپارید تا مشکلات حل شوذ
 • بی نام IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  72 0
  تو که میگفتی روزی یه وعده غذا بخورین حالا اگه خیلی دلت سوخته بخشی از اون بودجه هزار میلیاردی شورای نگهبان رو اختصاص بده به مردم گرسنه...
 • بی نام A1 ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  60 0
  "بسیاری از افرادی که در کشور مسوولیت دارند ناتوان هستند و باید عوض شوند و افراد توانمند مسوولیت ها را بپذیرند" یکیش خود جناب عالی
 • علی RO ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  93 0
  جناب جنتی؛ مردم گرسنه و بیکار هم از دست استبداد دینی خسته و بیزارند
 • بی نام A1 ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  61 0
  جناب جنتی مردم ژاپن و چین برای این راحت هستن و آرامش دارن چون وقتی یکی اختلاس میکنه همگی اعضای خانواده و یا دوستانشون رو بازخواست میکنن که نکنه پول مردم پیشه اینا هم باشه ولی اینجا تا یه پرونده تشکیل بشه البته اگه بشه نوه فرد اختلاسگر هم دهه ۵ زندگیشم گذرونده
 • بی نام IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  40 0
  تا اشکنه
 • بی نام A1 ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  33 4
  این همه پول از جیب ملت ورداشتن دادند به سپرده گزاران گشنه بقول آقا باقیمانده اتفاقا گشنه نیستند طمعکار و حریفند و همه طلبهای چند صد میلیونی دارند
 • محسن A1 ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  62 1
  مردم گرسنه هستند و بودجه شورای نگهبان هم مشخص
 • سیدرضا A1 ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  65 0
  جنتی‌افزود،دردیگرکشورها‌اجازه‌نمی‌دهند‌که‌فضای‌مجازی‌،هستی‌آن‌هاراازبین‌ببرد‌ مانندچین‌وژاپن‌که‌فضای‌مجازی‌راکنترل‌کردندو... یک‌سؤال‌ازآقای‌جنتی،‌ازموسولینی‌چه‌خبر؟
 • حسابدار A1 ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
  28 0
  1057میلیاردتومن تقسیم بر12 می شود ماهیانه 880میلیاردتومن وبه عبارتی ماهی حدودا30میلیون تومن وروزی 1میلیون تومن.
 • بی نام A1 ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
  32 0
  "دبیر شورای نگهبان افزود: افرادی که مسوول هستند درباره معیشت مردم کوتاهی می کنند و قطعا در برابر خدا و مردم مسوول هستند و اگراز اول کوتاهی نمی کردند کار به اینجا نمی کشید و چون روی این قضیه کار نکردند این مشکلات ایجاد شده است."جناب جنتی این افراد یا در دولت و یا مجلس جا خوش کرده اند و تمامی این افراد منتخین شورای نگهبان و مورد تایید جنابعالی هستند بنابراین شما هم در این قضیه سهیم و دارای مسئولیت هستید.بعد چرا در قبال قانون مسئول و پاسخگو نباشند؟مردم که قادر به پاسخگو کردن اینان نیستند و پاسخگویی در روز جزا هم که دنیای خراب ما را آباد نمی کند