علیرضا عسگری، مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت از ابلاغ بخشنامه ای مبنی بر ممنوعیت استفاده غیر متعارف از تلفن همراه در حین انجام وظیفه در موسسات پزشکی، تشخیصی و درمانی به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، علیرضا عسگری گفت: بر اساس اظهار نظر متخصصین و کارشناسان صاحب نظر حوزه فرهنگ و رسانه، استقبال، میزان استفاده و صرف زمان کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی و پیام رسان اینترنتی بیشتر از کشورهای توسعه یافته است و استفاده غیر اصولی از فناوری های نوین در محیط اداری و اوقات مفید کاری می تواند مخرب و حقوق گیرندگان خدمت را متاثر نماید.

او گفت: از طرفی بر اساس گزارشات دریافتی و مشاهدات عینی در بازدیدهای نظارتی از موسسات پزشکی، درمانی استفاده کارکنان مراکز درمانی از تلفن همراه و مشغولیت ورود به شبکه های اجتماعی در حین انجام وظیفه موجب نگرانی در کیفیت ارائه خدمات درمانی و کاهش ایمنی بیمار، همچنین عدم رعایت حقوق گیرندگان خدمت، سلب اعتماد بیماران، گسترش عفونت و اختلال عملکرد تجهیزات حساس پزشکی و غیره را در پی خواهد داشت.

عسگری با بیان این که فرهنگ سازی و اعمال نظارت های مستمر به منظور کنترل و استفاده متعارف از تلفن همراه در موسسات پزشکی و بالاخص بیمارستانها و بخش های ویژه کاملا ضروری است، گفت: به همین دلیل از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، هرگونه کاربری غیر متعارف تلفن همراه و ورود به شبکه های اجتماعی در محیط کاری و شیفت فعال همکاران درمانی، غیرمجاز و ممنوع اعلام می شود و مسئولیت نظارت و کنترل آن با مسئولین مرتبط خواهد بود.
او در پایان تاکید کرد: به منظور رعایت حقوق بیماران، موضوع فوق در سنجه های 1و2 از استاندارد "ح-2-2" محور حقوق گیرنده خدمت در استانداردهای اعتباربخشی نسل نوین ابلاغی سال 1395 مورد تاکید قرار گرفته و بیمارستانها بر اساس آن مورد ارزیابی قرار می گیرند.

۴۲۲۳۸

 

کد خبر 749340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
  0 0
  اصولا استفاده از تلفن همراه در ادارات باید ممنوع بشه. می ری پشت یک میز مسئول و مجبور می شی که نیم ساعت صبر کنی تا اون فرد تلفنش تمام بشه و نوبت رسیدگی به کار تو برسه. خیلی زشته.
 • بی نام A1 ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
  0 0
  به نام خدا سلام بازهم گیر دادن به درمان؟ کجایید که دو سال پیش منشی دادگاه نیم ساعت از گوشی اش جوک می خوانده و می خندیده و جواب ارباب رجوع را اصلا نمی داده. کجایید که کارمندان وزارت ارشاد در کلاس اموزش ضمن خدمت همگی سرشان در موبایل بود یا سرشان در گوش یکدیگر. بالاغیرتا برای تمام کارکنان ممنوع بفرمایید چون ما در بخش خصوصی یک سال است که ممنوع کردیم، هم تلفن ثابت و هم موبایل را.