ایسنا نوشت: شهردار تهران گفت: از روز گذشته در ارتباط با گرمخانه شهرداری و برخی محلات دیگر که می شد به عنوان گرمخانه استفاده کنیم، به همه مناطق آماده باش اعلام کرده بودیم تا به خاطر سرمای دیشب، کسی در بیرون از منزل و در خیابان‌ها به عنوان کارتن خواب یا هر عنوان دیگر، حضور نداشته باشد.

محمدعلی نجفی افزود: از ساعت ۲۰:۳۰ شب گذشته که برف آغاز شد، حدود ۱۲۰۰ خودروی برف روب و ۲۰۰۰ کارگر و ۱۶۳ سایت برف روبی و ۳۵۰۰ مخزن مخصوص شن همه خوشبختانه آماده باش کامل بوده و به خاطر پیش بینی های هواشناسی از قبل آماده بودند و کار خودشان را در کنار پلیس راهور آغاز کردند.

وی ادامه داد: از قبل هواشناسی بارش شدید برف را اعلام کرده بود و به همین جهت نیز من هم دستور آماده باش کامل را داده بودم.

نجفی تاکید کرد: بخشی از مشکلات پیش آمده در پی بارش شدید برف طبیعی است و بخشی دیگر به ضعف امکانات بازمی‌گردد.

 شب گذشته مددسرای خاوران ۴۵۰ بی خانمان شهری را پذیرش کرد و به طور کلی ۳۵۰۰ آسیب دیده اجتماعی در ۱۸مددسرای پایتخت مستقر شدند.

علاوه بر این، ۳۰مددسرای سیار در مناطقی از جمله میدان شوش، چهارراه مولوی، محله های هرندی و فرحزاد آماده سازی شده است.

تهران امشب یخ می‌زند/ فردا روز سختی برای جابجایی در شهر است

به گزارش مهر، شهردار تهران همچنين در بازدید از سایت برف روبی با بیان اینکه بخش عمده ای از زمین های سطح خیابان و به خصوص پیاده راه های تهران امشب یخ خواهد بست، گفت: فردا روز سختی از نظر جابجایی در شهر است.

محمدعلی نجفی در حاشیه بازدید از سایت برف روبی شهرداری تهران افزود: با توجه به پیش بینی قبلی هواشناسی ما از عصر روز شنبه برای مقابله با آثار ناشی از بارش برف آمادگی داشته و از ساعت شش عصر دیشب در تمامی سطح شهر تهران حضور داشتیم؛ از این رو با آغاز بارش برف تمامی نیروهای شهرداری در مناطق مختلف حضور داشتند و به هیچ عنوان غافلگیری نبود.

وی ادامه داد: اولین آمادگی شهرداری تهران درباره گرمخانه ها و محل های اسکان کارتن خواب ها و افراد بی خانمان بود؛ بر این اساس در طول شب گذشته تعداد زیادی از خودروهای شهرداری در شهر می چرخیدند تا کارتن خواب ها و بی خانمان ها را به گرمخانه ها ارجاع دهند.

شهردار تهران تاکید کرد: بعضی از خطوط مترو همانند خط تهران - کرج تا ساعت سه بامداد فعال بودند و جمعی از شهروندان تهرانی که وسیله نقلیه از ایستگاه مترو به منازل پیدا نکردند، در همان ایستگاه ها اسکان داده شدند.

نجفی گفت: از ساعت هشت و سی دقیقه شب و با شروع برف در اکثر مناطق، همکاران ما در شهرداری در سطح خیابان‌ها توزیع شدند و از همان زمان تاکنون عده‌ای از همکاران هنوز شیفت خود را عوض نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: معابر به سه گروه معابر اصلی، درجه دو و درجه سه برای برف روبی تقسیم کردیم. مشخص بود که اولویت را به معابر اصلی دادیم؛ امروز صبح هم شهروندان اذعان داشتند که تمامی معابر و به خصوص معابر اصلی، باز بود. البته در بعضی نقاط ممکن بود به علت سقوط درخت نیم ساعت ترافیک ایجاد شده باشد یا به خاطر لیز خوردن برخی خودروها، معبری بسته شود که به سرعت این معابر بازگشایی شده است.

نجفی افزود: از صبح امروز به مناطق ۱۹ و ۲۰برای کمک به باز کردن بزرگراه تهران - قم و مناطق ۲۱ و ۲۲ برای کمک به باز کردن بزرگراه تهران - کرج دستور دادیم تا امکانات اضافی خود را به آن سمت ببرند؛ بر این اساس مقداری از مرز و حریم شهر تهران خارج شدیم تا به راهداری کمک کنیم.

وی تاكيد کرد: تعطیلی مدارس و عقب افتادن ساعت شروع کار ادارات کمک خیلی خوبی کرد و امشب نیز شهروندان و شهرداری باید خیلی مراقبت کنند؛ چرا که برودت هوا خیلی زیاد خواهد شد و پیش بینی می شود هوای تهران به منهای هشت درجه سانتیگراد برسد. از این رو بخش عمده ای از زمین های سطح خیابان و به خصوص پیاده راه ها یخ خواهد بست و فردا روز سختی از نظر حمل و نقل و جا به جایی شهروندان خواهد بود.

47234

کد خبر 750093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
  9 1
  خخخخخخخخ باشه تو خوبی
 • امین A1 ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
  7 2
  شهردار جدید به جای بگم بگم و روکردن سند و مدرک علیه شهردار قبل،بهتره پاسخگوی این مدیریت بحران عالیشون باشن
 • بی نام A1 ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
  0 0
  استانداری و شهرداری تهران و همچنین وزارت راه , واقعا ضعیف عمل کردن. مدیران خاطی و بی مسولیت باید اخراج بشن
 • بی نام A1 ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
  0 0
  استانداری و شهرداری تهران و همچنین وزارت راه , واقعا ضعیف عمل کردن. مدیران خاطی و بی مسولیت باید اخراج بشن