واکنش شهرداری به انتشار عکس درختان شکسته در برف: درخت‌های قدیمی تهران نیستند!

میزان نوشت: مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: برف آسیب چندانی به درخت‌های قدیمی تهران وارد نکرده و تنها درختان جوان و یا شاخه‌های درختان کنده شده‌اند.


او گفت: در پی بارش شدید برف در شهر تهران، شاهد شکسته شدن تعدادی درخت بوده ایم اما این درختان، درخت‌های قدیمی تهران نیستند.  بررسی‌ها برای مشخص شدن آمار دقیق درخت‌های شکسته شده ادامه دارد و این آمار را به طور رسمی اعلام خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به شکستگی شاخه‌های درختان در پی بارش شدید برف گفت: بخش قابل توجهی از شکستگی‌های درختان که تصاویر آن منتشر می‌شود مربوط به شکسته شدن شاخه‌های درختان است.

مختاری ادامه داد: شکستگی شاخه‌های درختان نیز مربوط به درختانی است که شاخه‌های بلندی دارند و به دلیل سنگین شدن بخشی از این شاخه‌ها شکسته است.

او در رابطه با بهره گیری نیرو‌های سازمان بوستان‌ها از چوب‌های مخصوص برای تکاندن برف گفت: نیرو‌های سازمان بوستان‌ها از شنبه شب اقدام به تکاندن شاخه‌های برفی درختان کرده‌اند و با چوب‌های مخصوص، برف‌ها را از شاخه‌های درختان پاک می‌کنند.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران ادامه داد: در شرایط کنونی امکان پاک کردن برف از روی شاخه‌های درختان بلند ممکن نیست.

مختاری در رابطه با چرایی عدم امکان پاکسازی برف از روی درختان بلند گفت: در مواقع خاص اگر در یک منطقه و یا یک محله با تجمع برف مواجه شویم از جرثقیل برای پاکسازی درختان استفاده می‌شود، اما در حال حاضر امکان بهره گیری از جرثقیل در سراسر شهر تهران ممکن نیست.

او با اشاره به هرس به موقع درختان در شهر تهران گفت: خوشبختانه به دلیل هرس به موقع درختان، بخش قابل توجهی از شاخه‌ها هرس شده و درختانی که دارای شاخه‌های بلند بوده اند نیز تکانده شده اند.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در رابطه با شن پاشی و نمک پاشی در زمان برف گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران محدودیت‌هایی برای نمک پاشی در معابر و خیابان‌ها در نظر گرفته شده و شهرداری نیز بر اساس محدودیت‌های اعلام شده از سوی شورای شهر اقدام به نمک پاشی می‌کند.

۴۷۲۳۸

کد خبر 750203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
    9 0
    پارك شهر آرا بيش از 20 درختان زيبا و قديمي دقيقا از بين رفته اند و تصويري غم انگيز وجود دارد بد نيست برند اونجا رو ببينيد