۰ نفر
۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۹
درخت بلوط هویت لرستان است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در همایش " سفیران سلامت ، حافظان طبیعت " که به منظور تجلیل از تلاش های دکتر حسنعلی طغیانی ، دکتر رضا آذربانی ، مهندس مظفر افشار ( پدر بلوط ) و مهندس سید محمد قاسمی برگزار شد، گفت : درخت بلوط معرف استان و بلوط هویت لرستان است .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، حجت الاسلام حمید رضا حنان در این مراسم که به همت این اداره کل و اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد ، گفت: دین اسلام از سه منظر و دیدگاه حمایتی ، منفعتی و انتفاعی و سیر و سلوک به موضوع طبیعت نگریسته است.

وی افزود: اسلام به شدت حامی طبیعت است و به نحو اکمل به آن پرداخته به گونه ای که در یک روایت به نقل از پیامبر اکرم (ص) آمده که اگر یک رزمنده در میدان جنگ و جهاد ، شاخه ی درختی را بی جهت بشکند از ثواب جهادش کاسته خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در خصوص دیدگاه منفعتی به طبیعت نیز ، ابراز داشت : اینگونه نیست که انسان از بهره مندی از طبیعت منع شده باشد بلکه ، باید از طبیعت به نحو درست استفاده برد و حق و حقوق آن را رعایت کرده و نه آن را تخریب کرد.

حنان تصریح کرد: سیر در طبیعت از مهمترین تاکیدات دین مبین اسلام است و در آیات آمده همه ی آنچه در طبیعت چه در روی زمین و چه در زیر زمین موجود است همه مسخر انسان است و ما با سیر و سلوک در طبیعت به عظمت آفرینش و قدرت حضرت حق پی خواهیم برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینگه نگاه تبلیغی به طبیعت اشتباه است، گفت: ما در اسلام در خصوص طبیعت هم حکم تشویقی داریم و هم حکم تنبیهی که متاسفانه امروز قانون در خصوص کسانی که به طبیعت آسیب می رسانند به خوبی اجرا نمی شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 750213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =