۰ نفر
۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۹
درخت بلوط هویت لرستان است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در همایش " سفیران سلامت ، حافظان طبیعت " که به منظور تجلیل از تلاش های دکتر حسنعلی طغیانی ، دکتر رضا آذربانی ، مهندس مظفر افشار ( پدر بلوط ) و مهندس سید محمد قاسمی برگزار شد، گفت : درخت بلوط معرف استان و بلوط هویت لرستان است .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، حجت الاسلام حمید رضا حنان در این مراسم که به همت این اداره کل و اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد ، گفت: دین اسلام از سه منظر و دیدگاه حمایتی ، منفعتی و انتفاعی و سیر و سلوک به موضوع طبیعت نگریسته است.

وی افزود: اسلام به شدت حامی طبیعت است و به نحو اکمل به آن پرداخته به گونه ای که در یک روایت به نقل از پیامبر اکرم (ص) آمده که اگر یک رزمنده در میدان جنگ و جهاد ، شاخه ی درختی را بی جهت بشکند از ثواب جهادش کاسته خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در خصوص دیدگاه منفعتی به طبیعت نیز ، ابراز داشت : اینگونه نیست که انسان از بهره مندی از طبیعت منع شده باشد بلکه ، باید از طبیعت به نحو درست استفاده برد و حق و حقوق آن را رعایت کرده و نه آن را تخریب کرد.

حنان تصریح کرد: سیر در طبیعت از مهمترین تاکیدات دین مبین اسلام است و در آیات آمده همه ی آنچه در طبیعت چه در روی زمین و چه در زیر زمین موجود است همه مسخر انسان است و ما با سیر و سلوک در طبیعت به عظمت آفرینش و قدرت حضرت حق پی خواهیم برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینگه نگاه تبلیغی به طبیعت اشتباه است، گفت: ما در اسلام در خصوص طبیعت هم حکم تشویقی داریم و هم حکم تنبیهی که متاسفانه امروز قانون در خصوص کسانی که به طبیعت آسیب می رسانند به خوبی اجرا نمی شود.

46

کد خبر 750213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =