نگاه ویژه ی دولت تدبیر و امید به هنر سینما

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین افتتاحیه ی سی و ششمین جشنواره ی فیلم فجر در استان لرستان، گفت: دولت تدبیر و امید به هنر سینما در سراسر کشور نگاه ویژه ای دارد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، حجت الاسلام حمید رضا حنان در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: هم انقلاب به گردن ما حق دارد و هم ما به گردن انقلاب حق داریم . ما وظیفه داریم اهداف انقلاب را در میان افراد جامعه به خصوص نسلی که وقوع آن را لمس نکرده اند تبیین و تشریح کنیم و از پیشرفت افکار و اندیشه های انحرافی که می خواهند مسیر را تغییر دهند جلوگیری کنیم . حق ما بر گردن انقلاب هم در دو چیز خلاصه می شود یکی توسعه ی همه جانبه و دیگری تحقق بخشیدن به حقوق شهروندی و بنابراین همه ی مسئولین باید برای تحقق این حقوق تلاش کنند.

وی افزود: خوشبختانه تغییرات بسیار خوبی در سیاست های کلی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل گرفته که مهمترین آن تمرکز زدایی فعالیت های سینمایی از تهران به استان ها است که امروز و در قالب برگزاری همزمان سی و ششمین جشنواره ی فیلم فجر در استان لرستان ، همزمان با تهران ، با اکران ١٧ فیلم در ٣٢ سانس شاهد تحقق این سیاست ها هستیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه تصریح کرد : وزن هنر سینما در ایران بسیار بالاست و نشانه آن موفقیت هنرمندان سینماگر ما در جشنواره های مختلف و معتبر سینما است و باید گفت که ایران امروز یکی از ٥ کشور مطرح دنیا در عرصه ی سینما است.

حنان اذعان داشت: تاثیر سینما بر همه ی جنبه های سیاسی ، دینی ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی زندگی فرد غیر قابل انکار است و در خصوص اهمیت آن همین بس که حضرت امام (ره ) می فرماید : سینما مکتب انسان ساز است.

وی در پایان با اشاره به اینکه ٦ سالن در استان به اکران فیلم های روز سینمای کشور می پردازند ، گفت : در حال حاضر ٤ سالن سینما و ٢ سالن سینمای دیجیتال در استان فعالیت دارند و ما به دنیال این هستیم که در شهرستان هایی که زیر ساخت لازم را ندارند سینماهای سیار را راه اندازی کنیم .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در پایان خطاب به هنرمندان عرصه ی سینما در لرستان ، گفت : هنرمندان عرصه ی سینما در لرستان باید به دنبال تغییر ذائقه ی جوانان استان باشند و آنان را بیش از پیش به سمت هنر انسان ساز سینما سوق دهند .

46

کد خبر 751636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =