عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: از جمعیت 10 میلیونی که ساکن تهران هستند، تنها 20 هزار نفر به مصلا می‌آیند. در این حالت آیا فرقی هم می‎کند که نرده‌ای بین مردم و امام جمعه وجود داشته باشد یا نه؟!

به گزارش خبرآنلاین، آیت‌الله آل هاشم با اقدامی که در جهت برداشتن نرده بین خود و مردمی که برای اقامه نماز جمعه به مصلای شهر تبریز می‌آمدند انجام داد، هنوز هم مورد تمجید چهره‌های سیاسی و مذهبی قرار دارد. در این میان اما نظر عضو جامعه روحانیت مبارز تا حدودی متفاوت‌تر از سایرین است.

حجت الاسلام سیدرضا اکرمی با انتقاد از اینکه چرا رسانه‎ها گاهی مسائل اساسی کشور را که مساله بیکاری، نقدینگی سرگردان، طلاق، اعتیاد و... است را رها می‌کنند و به دنبال این می‌روند که در نمازجمعه نرده‌ای باشد یا نباشد، به خبرآنلاین گفت: پرداختن به اینگونه موضوعات، معضلات کشور را به مساله فرعی تبدیل می‌کند.

اکرمی البته اقدام آیت‌الله آل هاشم را کاری زیبا و انسانی دانست اما توصیه کرد که به اصل نمازجمعه هم پرداخته شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز در بیان دغدغه‌های خود در مورد نمازجمعه گفت: ما 80 میلیون جمعیت در کشور داریم. آنهایی که الان در نمازجمعه‌های ما شرکت می‌کنند متناسب با جمعیت 80 میلیونی ایران نیستند. شما همین تهران را در نظر بگیرید. در این شهر، نمازجمعه به یک نماز جماعت بزرگ تبدیل شده و هیچ مناسبتی با 10 میلیون نفری که ساکن تهران هستند ندارد. تنها 20 هزار نفر به مصلا می‎آیند. در این حالت آیا فرقی هم می‎کند که آن نرده بین مردم و امام جمعه وجود داشته باشد یا نه؟!

اکرمی با تاکید دوباره بر اینکه این کار آقای آل هاشم، کار مقبول و خوبی است، در خصوص استقبال کم مردم از نمازجمعه یادآور شد: ائمه جمعه ما عوض جاذبه، دافعه دارند. مباحثی که آنها مطرح می کنند مباحث متناسب با نیاز جامعه امروز ما نیست. هیات امنای هر نمازجمعه‎ای باید از میان افرادی از متن مردم باشند تا با توصیه های آنان خطیبان جمعه موضوعات خوبی از تریبون نمازجمعه مطرح کنند.

عضو جامعه روحانیت مبارز عنوان کرد: شما نگاه کنید بالای دو هزار مسجد در شهر داریم اما چند نفر از ائمه‌های جماعت ما در نماز جمعه حضور دارند.

او در پایان گفت: باید جاذبه خوبی در بین ائمه جمعه ما وجود داشته باشد و موارد مورد پسندی هم از سوی آنان بیان شود تا مردم برای شرکت در نمازجمعه اقناع شوند. 

29215

کد خبر 751784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام AT ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  58 1
  آره واللا. به جای اینکه چهرۀ رحمانی اسلام رو به مردم و به دنیا معرفی کنند تبدیل شده به اتاق جنگ
 • بی نام A1 ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  57 2
  از کی تا حالا زمین چمن دانشگاه تهران شده مصلا؟ یادتان رفت که اونجا مال دانشگاه تهران است؟
 • علی IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  0 0
  در شیعه عدالت امام جمعه و جماعات شرط است. حال اگر کسی بداند که امام جمعه ای برای کوبیدن جناح مقابل خود خلاف واقع گفتن را جایز بلکه واجب می داند، آیا جایز است که در چنین نمازی شرکت کند؟
 • بی نام IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  0 0
  خطیب جوان باورید معجزه میکند..مثل سید علی خمینی که یاد امام رو زنده میکند
 • بی نام A1 ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  1 0
  اگه قانون جاذبه نیوتن رحمت الله علیه درمدارس دینی تدریس شود شاید وضعیت بهتر بشه