۱۴ روز در شبیه‌ساز فضایی زندگی کنید، ۱۷میلیون تومان بگیرید

آژانس فضایی ژاپن با فراخوان داوطلبان حضور در آزمایش‌های فضایی اعلام کرد به واجدین شرایطی که به مدت ۲ هفته در ایستگاه فضایی شبیه‌سازی‌شده زندگی کنند، مبلغ ۳۵۰۰ دلار پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از ایسنا، آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) به افراد این فرصت را می‌دهد که در آزمایش‌های فضایی مشارکت داشته باشند. این آژانس ۳۵۰۰ دلار به داوطلبان پرداخت می‌کند تا ۲ هفته در ایستگاه فضایی شبیه‌سازی‌شده زندگی کنند.

به این ترتیب آژانس فضایی ژاپن ضمن فراهم کردن فرصت درآمدزایی برای عموم مردم، آزمایش‌های خود را نیز پیش می‌برد. مردم می‌توانند به مدت ۲ هفته در این ایستگاه فضایی شبیه‌سازی‌شده وقت بگذرانند و ۳۸۰هزار ین معادل ۳۵۰۰ دلار درآمد کسب کنند.

این آزمایش برای شبیه‌سازی شرایط واقعی در فضا طراحی شده و آژانس فضایی ژاپن به دنبال ۸ نفر داوطلب مناسب است تا ۱۳ شب و ۱۴ روز را در ایستگاه فضایی شبیه‌سازی‌شده بگذرانند. این افراد بایستی بین ۲۰ تا ۵۵ سال سن داشته باشند و در سلامت کامل باشند.

داوطلبانی که انتخاب می‌شوند، در مرکز فضایی «تسوکوبا» (Tsukuba) قرنطینه خواهند شد. شرکت‌کنندگان اجازه همراه داشتن هیچ‌یک از وسایل شخصی خود را نخواهند داشت و باید وظایف مختلفی را که پژوهشگران درخواست می‌کنند، انجام دهند. این وظایف برای شبیه‌سازی شرایط ایستگاه فضایی بین‌المللی تنظیم شده است.

در طول آزمایش، سطح استرس داوطلبان اندازه‌گیری خواهد شد تا اطلاعات بیشتری در مورد نشانگرهای دقیق استرس گردآوری شود. این یافته برای تحلیل وضعیت فضانوردانی که باید مدتی طولانی را در فضای محدود کپسول‌های فضایی بگذرانند، حیاتی است.

حضور طولانی‌مدت در فضا و شرایط بی‌وزنی می‌تواند آسیب‌هایی جدی به بدن وارد کند. برای آن‌که از این آسیب‌ها اطلاع بیشتری داشته باشید، مطلب «فضا چه بلایی بر سر بدن می‌آورد» را بخوانید.

۵۴۵۴

کد خبر 752344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =