۰ نفر
۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱

معاون وزیر کار: حذف یارانه بدون تعیین سازوکار از سوی مجلس ممکن نیست.

تسنیم به نقل ازمعاون رفاه وزیر کار گفت: در کمیسیون تلفیق در راستای تبصره ۱۴ بیان شده است که حذف یارانه ها بر اساس کلیه اطلاعات و تراکنش های مالی باشد. اما اینکه بالای چه سطحی از درآمد حذف شوند مشخص نشده است. منتظر تصمیم مجلس هستیم.

چند روز گذشته بود که  محمدباقر نوبخت با اشاره به اعمال تغییرات در تبصره 14 لایحه بودجه، گفت: براساس تبصره 14 منابعی که برای پرداخت یارانه‌های نقدی در نظر گرفته شده بود، حدود 23 هزار میلیارد تومان بود که کمیسیون تلفیق 7 هزار میلیارد تومان به این رقم افزود، تا اگر در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و حذف یارانه خانوارهای پردرآمد دولت دچار مشکل شد منابع لازم را در اختیار داشته باشد تا بتواند به این وضعیت پرداختی ادامه دهد.

احمد میدری، معاون رفاه وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی ، درباره اینکه برنامه وزارت کار برای حذف یارانه ثروتمندان چیست گفت: در تبصره 14 لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق روشی درباره حذف یارانه ها آمده است، اما معیار را بیان نکرده است.

وی ادامه داد: در کمیسیون تلفیق در راستای تبصره 14 بیان شده است که حذف یارانه ها بر اساس کلیه اطلاعات و تراکنش های مالی باشد.اما اینکه بالای چه سطحی از درآمد حذف شوند مشخص نشده است. یک بار گفته بودند حدود30میلون نفر حذف شوند و بعد از آن اعلام کردند حدود 15میلیون نفر حذف شوند به همین دلیل بایدمنتظر باشیم ببینم چه قانونی در مجلس تصویب می شود.

میدری بیان کرد: ما منتظر تعیین تکلیف تبصره 14 لایحه بودجه هستیم. اگر15میلیون نفر حذف شوند به ازای هر یک میلیون نفر500میلیارد تومان پول پس انداز می شود که 15 میلیون نفر حدود 7هزار و 500 میلیاردتومان می شود . در این صورت می توانیم یارانه 800 هزار خانواده  تحت پوشش را افزایش دهیم.  اما در حال حاضر برای سال 97 تمام تصمیمات را منوط به اینکه کرده ایم که مجلس چه تصمیمی درباره تبصره 14 لایحه بودجه می گیرد. در کمیسیون تلفیق هنگام بحث و بررسی درباره حذف هم از وزارت کار و هم از سازمان برنامه و بودجه نمایندگانی حضور داشتند. برای بررسی شناسایی پُردرآمدها اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک اطلاعاتش به روز نیست، اما ما بقی دستگاه ها اطلاعات برای بررسی حذف یارانه ها به روز است.

 

35223

کد خبر 752596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =