ایسنا نوشت: نماینده سابق مجلس گفت: امر به معروف و نهی از منکر واجب الهی است و اگر آزادی نباشد امر به معروف و نهی از منکر تعطیل می‌شود.

احمد توکلی طی سخنانی در یازدهمین همایش حقوق بشر، حقوق شهروندی و مبارزه با مفاسد گفت: امر به معروف و نهی از منکر متوجه حکومت است. باید یک کاری کنیم که مردم راحت حجاب داشته باشند و راحت نماز بخوانند و این وظیفه حکومت اسلامی است و باید راحت حرف بزنند، ولی آموزش ببیند که چه حرفی را باید بزنند و آزادی داشته باشند و باید روزنامه ها آزاد باشند، اگر آزادی باشد البته خطا هم هست.

اهم اظهارات توکلی به شرح زیر است:

*اگر قرار باشد فقط اظهارنظرهای درست مجاز باشد، هیچ کس جرات نمی کند حرف بزند. دایره کوچک نگیریم که هیچ کس نتواند حرف بزند. در قضیه یاشار سلطانی من به دادستان تهران نامه نوشتم و گفتم شما کارتان غیرقانونی بود. افترا آنجایی است که علم دارید و فعلی را که کسی انجام نداده عمدا به او می گویی برای اینکه به او ضرر بزنی. مطمئن نیستی کنکاش نکنید و بگذارید برود. من روزنامه نگارم کارم این است. با حقوق کارمندی نمی توان فلان ماشین شاسی بلند را خرید.

* امر به معروف و نهی از منکر واجب الهی است و اگر آزادی نباشد امر به معروف ونهی از منکر تعطیل است. اگر نویسنده کامنت اظهارنظری کرده آیا جرم است؟ چرا باید محاکمه شود و من که منتشر کردم چرا باید محاکمه شوم. به من گفتند"ضد امنیت ملی" عمل کردی. منی که نیم قرن برای مقابله با فساد مبارزه کردم آیا می توانم ضد امنیت عمل کنم!

* بخاطر اینکه سکوت ما در ناهنجاری ها طول کشیده، مردم مایوس اند. به ما خبر دادن از فلان شهر اینقدر پول- 200 میلیارد - پول جابجامی شود تا یازده و نیم شب 120 میلیارد را پس گرفتیم بنابراین مردم امیدوار باشند که مبارزه با فساد می شود.

* متاسفانه فساد سیستماتیک شده است. فساد حکومت را ساقط می کند و اگر مبارزه با فساد نشود قطعا فساد جمهوری اسلامی را ساقط می کند. در این صورت ایران تجزیه و تشیع را ریشه کن می کنند. بعنوان مثال حمله به مساجد پیام دارد. من در دیده بان گفته بودم وزیر میلیاردی ویژه خوار را عزل کنید البته تبریه هم شدم.

27214

کد خبر 752607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
  3 0
  اقای توکلی باید به این ذهنیت برسیم که بگذاریم مردم راحت زندگیشون رو بکنن و در تمام شئون زندگی مردم دخالت نکنیم
 • بی نام A1 ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
  3 0
  خود شما هم از رانت های مختلف استفاده کرده اید و صحبت های شما ژست عدالت طلبی است . مبارزه با فساد باید توسط افراد شجاع و احزاب مستقل باشد که متاسفانه احزاب را اجازه نمی دهند و افراد شجاع و دلسوز در گوشه خانه یا زندان
 • بی نام IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
  3 0
  زمانی که میتونستی کاری نکردی، الان دیگه کاری از شما بر نمیاد...
 • بی نام A1 ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
  2 0
  مردم «باید» آزاد باشند که حجاب داشته باشند جمله رو دارین؟ مردم آزاد باشن حرف بزنن «ولی» آموزش ببینن چه حرفی رو بزنن به خدا این جملات به ذهن دیکتاتور کره شمالی هم نمی رسید همینجوری قانون نوشتین تو مجلس که همه چیز در ظاهر آزاد و دموکراتیکه ولی ...